RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriyeli Muhalifler Ankara’ya Geldi

Suriye muhalefetinden temsilciler, Cenevre görüşmelerini değerlendirmek üzere Ankara’ya geldi

Suriyeli Muhalifler Ankara’ya Geldi
03.02.2017 © RAST HABER

Suriye muhalefetinin temsilcileri, bu ay içinde Cenevre’de yapılması planlanan görüşmeleri istişare etmek için Ankara’ya geldi.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Suriye askeri ve siyasi muhalefet temsilcileri, Cenevre görüşmelerini değerlendirmek üzere bakanlıkta bir toplantıya katılacak.

Toplantıda, Müzakere Yüksek Komitesi (MYK) Başkanı Riyad Hicab, Suriye Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Enes Abde, Astana toplantısına katılan askeri grupların temsilcileri, Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) ve Suriye Türkmen Meclisi başkanları hazır bulunacak.

23-24 Ocak’ta Türkiye ve Rusya öncülüğünde Astana’da düzenlenen toplantının sonuçlarının da ele alınacağı belirtilirken bazı Dürzi ve Alevi şahsiyetler ile din alimlerinin de toplantıya katılacağı kaydedildi.

ajanslar

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • haci bayazit ;

  dünyanın emniyeti islam’ın beli ve omurgası ‘maneviyatın’ merhamet ve marifet kaynağı Hüseyni meşrep/direniş cephesi ile masum ve mazlumların üzerine olsun.

  Akıl Sahipleri şunlar iyi okuyun, referandum sonrası bu gelişmelere tanık olacaksınız!

  Suriye vatan savunması üzerinden bölgenin dünyanın kaderi yazıldı;
  ilahlarını küresel güçler ile gölgeleyen deccalin takipcileri abd’ye bel bağlamıştı.,

  akp bölgeye verdiği zemin hazırladığ, sebep olduğu tahrip ile referandum üzerin’den yüzleşecek! akp üzerinde üç gelişme bulacak; ikisi akp için kötü! Üçüncüsü dünya için felaket! Eğer referandumdan Hayır çıkar ise; ilki, C.Başkanı sınırları içine çekilmeye zorlanacak, bu biraz iyi; ikincisi bölgedeki tahribat akp üstüne yıkılıp Uluslar arası mahkemeden tutuklama kararı çıkartılıp akp kurmayı ülke içerisine hapsedilecek!
  Üçüncüsü; eğer Evet çıkar ise, dünya için felaket, akp (islam’ın özü Ehl’i Beyt‘ yolu) Hüseyni meşrep/direniş cephesinin önünü, muaviyenin takipcisi
  ‘şeytanın hizbi‘
  meshepci siyasal hilafet projesi ile kesmeye çaılışıp bu uğurda bölgeye direniş karşıtı terörist ihraç edecek! Bu hal/gelişme onların durdurabileceği hal değil; eğer bu yoldan çıkma ‘kazanılan günah ve vebalden kurtulma‘, hali durdurmak mümkün olsa idi fetö durdurudu; 60 yıllık geçmişini direniş duvarına çakmaz, Cumhuriyet tarihinin en büyük haini olarak adını tarihe yazdırmaz‘dı! İyi bilinsinki bu alemde her ne yapılır ise asla yapılan, yapanın sebep olanın peşini bırakmaz! Hacı Bayazıt

  03.02.2017 6:19 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER