RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriyeliler İçin 25 Milyar Dolar Harcamışız…

Suriyeliler İçin 25 Milyar Dolar Harcamışız…
01.02.2017 © RAST HABER

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti genel merkezinde “Yılın Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri” törenine katıldı. 

İşte Yıldırım’ın burada yaptığı konuşmadan satır başları:

“SURİYELİLER İÇİN GEREKİRSE 25 MİLYAR DOLAR DAHA HARCARIZ”

Ülkesini terk etmek zorunda kalan her 5 Suriyeliden 3’ünü biz misafir ediyoruz.

Suriyeliler için 25 milyar dolar harcamışız… Gerekirse bir o kadar daha harcayacağız. Ama istiyoruz ki dünyanın diğer ülkeleri de buna yardım etsin.

“200 BİN SURİYELİ DOĞDU… BU TOPRAKLARIN ÇOCUĞU OLARAK YAŞAYACAKLAR”

5 yılda bu topraklar doğan 200 bin Suriyeli çocuk var. Onlar bu toprakların çocuğu olarak yaşayacak. Suriye’den buraya gelen herkese sağlık hizmeti veriyoruz. Hayata tutunmaları için ne gerekiyorsa yapıyoruz.

“SOSYAL DEMOKRATLAR BOL BOL KONUŞUYOR” 

2002’de sosyal yardımlar 3 milyar liraydı. Şu anda 45 milyar lira… Sosyal devlet solcu olunmakla olmuyor. Sosyal devlet sosyal ihtiyaçları görmekle oluyor. Sosyal demokratlar bol bol konuşuyor. Sadece konuşurlar. Ama konuşmadan yapanlar bu ülkenin ihtiyacı var. AK Parti az konuşan çok çalışan partinin adıdır.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

Çok kafa karıştırıcı şeyler söyleniyor. Biz daha topa girmedik. Herkes eteğindeki taşı döksün. Biz de çıkıp hangisinin doğru hangisi değil açıklayacağız.

Ana muhalefet partisi genel başkanı dayatmayla anayasa olmaz diyor. Bu, meclisi yok saymaktır. Bu anayasa mecliste görüşüldü.
Millet iradesinin temsili neresidir? Meclistir. Bu anayasa değişikliği dayatmadır demek siyaseti milli iradeyi inkar etmek demektir. Talihsiz bir beyanattır. Biz mecliste anayasa yapmadık. Biz yapılacak anayasa değişikliğini millete götürecek alt yapıyı hazırladık.

Sayın Kılıçdaroğlu’na şunu söyledim: Siz teklifinizi getirin. Biz de teklifimizi getirelim. Birlikte oylayalım. Millete götürelim. Millet hangisi diyorsa o olsun.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Anti-Yezid ;

    Bin ALİ in ALi (!) Salla ALİ (!) Önce konuşmayı öğren (!)

    01.02.2017 4:43 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER