RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Öldü Denilen Esad Sanayicilerle Buluştu

Öldü Denilen Esad Sanayicilerle Buluştu
01.02.2017 © RAST HABER

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar  Esad Şam ve kırsalında terör saldırıları nedeniyle fabrikalarının hasar görmesi ve kapatılmasıyla küçük işletmelerle yeniden sanayi sektörüne dönen sanayicilerden bir heyet ile bugün bir araya geldi.

Suriye ve halkına yönelik muhtelif yönlü savaş koşullarında Suriyeli sanayicilerin karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunları aşmak için çözüm önerilerinin ele alındığı görüşmede, böylelikle sanayicilerin üretimi kalkındırıp ulusal ekonomiye destek olabileceklerine dikkat çekildi.

Esad; Suriye ve halkının maruz kaldığı muhtelif yönlü savaşa karşı mücadelenin en önemli faktörünün Suriyelilerin yaşam iradeleri olduğunu vurguladı. Esad büyük maddi hasara rağmen hala mücadele eden ve üretime devam eden sanayicilerin gurur kaynağı olup vatanseverliğin bir modelini teşkil ettiklerini ifade etti.

Suriye ve halkının maruz kaldıkları bu savaşın sadece askeri yönlü olmadığına dikkat çeken Esad; siyasi, kültürel, ekonomik ve daha başka bir dizi yönü olduğunu kaydetti.  Esad sanayicilerin daha öncekinden daha küçük işletmelerle üretime devam etmelerinin, Suriye’de ekonomi çarkının yeniden dönmesi ve gelişmesinde büyük ve olumlu bir katkı sağladığını kaydetti.

Savaş esnasında fabrika ve işletmelerinin maruz kaldıkları hasar konusunda Esad’a bilgi veren sanayiciler, bu fabrikaları onarıp yeniden üretime koymalarına dek daha küçük işletmelerle bulundukları üretime ışık tuttu.

Tüm zorluklara rağmen üretimlerini sürdürdüklerini ifade eden sanayiciler; kriz öncesindeki üretim hacmi ve daha fazlasını sağlama kararlılıklarının da altını çizdiler. Sanayiciler Suriye sanayisinin bölgesel ve uluslar arası düzeydeki konumunu yeniden kazanacağının altını çizdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER