RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye’ye Giden Fransız Heyet: Batı’nın Suriye Haberleri Yalan

Suriye’ye Giden Fransız Heyet: Batı’nın Suriye Haberleri Yalan
08.01.2017 © RAST HABER
Suriye’ye giden Fransa Parlamentosu’ndan bir heyet Suriye’nin çeşitli şehirlerinde özellikle de Halep’te yaptıkları incelemelerle ilgili açıklamalarda bulundu. 
Fransız heyet tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Suriye’deki ziyaretimiz ve Halep’teki incelemelerimizde, birçok sağlık ve yardım kuruluşunun yanında bazı geçici barınma kamplarını da ziyaret ettik ve halka yapılan yardımlarla ilgili bilgi aldık. 
Fransız heyetin başkanı ve Fransız parlamentosundaki Cumhuriyetçi grubun lideri Thierry Marrini şu açıklamalarda bulundu: Biz yaptığımız incelemelerde Halep’teki durumun, Batı medyasında Halep ile ilgili yayımlanan resimlerden çok daha farklı olduğunu gördük. 
Şuanda asıl sorunumuz Suriye’nin yeniden yapılanması için yapılacak yardımın şeklidir ve uluslararası kuruluşlar da bu konuda çalışmalıdırlar.”
Öte yandan Halep Valiliği Yürütme Komisyonu Üyesi Abdulgani Kassab da bu Fransız heyetin üyelerine seslenerek şu ifadeleri kullandı: “Halep Valiliği ilgili kuruluşların da işbirliği ile, geçici barınma merkezlerini halkın ihtiyacı olan halı, gıda, sağlık malzemeleri ve eğitim malzemeleriyle donattı. 
Fransız heyet  bu ziyarette ayrıca Suriye halkına eğitim ve barınma için tahsis edilmiş olan 700 odayı inceledi. 
Perşembe günü Suriye’ye giden Fransız heyetin başkanı, Halep’in kurtarılmasının Suriye Ordusu’nun terörizme karşı kazandığı zaferin bir ispatı olduğunu belirtti. 
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER