RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye’yi Desteklemek Her İnsanın Görevi

Suriye’yi Desteklemek Her İnsanın Görevi
15.02.2017 © RAST HABER

Avrupa Suriye’yi Savunma Cephesi, İtalyan Soled Organizasyonu ve Suriyeli gurbetçilerden oluşan bir heyet Suriye’ye yaptığı iş gezisi kapsamında Lazkiye’de inceleme ve temaslarda bulundu.

İtalya’da Suriyeli Gurbetçiler Cemiyeti Başkanı Cemal Ebu Abbas başkanlığında heyet bugün Lazkiye Valisi İbrahim Hızır El Salim ile bir araya geldi. Görüşmede Vali Salim Lazkiye ilinin sahip olduğu harika doğa ve turistik özelliklerinin yanı sıra ekonomik, tarımsal ve ticari durumuna ışık tutan bir sunum takdim etti.

Tüm dünya ve insanlık medeniyetine ilk alfabe ve ilk müzik notasını takdim eden Lazkiye İlinin turistik zenginliğine dikkat çeken Vali Salim, Akdeniz sahili üzerinde yer almasının da kazandırdığı ekonomik ve turistik özelliklere dikkat çekti.

Görüşmede heyet başkanı Ebu Cemal; Suriyeli gurbetçilerin anavatanlarına desteklerini ve bağlılıklarını ifade ederken, maruz kaldığı zor koşulların üstesinden gelme ve teröre karşı zafer kazanmasında gereken her gayreti göstereceklerini kaydetti.

Konuk heyet üyeleri ise görüşmenin ardından basına yaptıkları açıklamada; Suriye ve halkına karşı yürütülen bu savaşın ilk baştan beri devrim, özgürlük, insan hakları ya da benzeri hiçbir şeyle ilgisi olmadığının belli olduğunu, fakat bu savaşı körükleme ve desteklemenin bir kısım devletlerin hesabına geldiğini belirtti.

Bu savaşta gerçeklerin benzeri görülmemiş bir şekilde çarpıtıldığı ve dünya kamuoyunun kandırıldığını ifade eden heyet üyeleri, emperyalizm ve sömürüye karşı Suriye’nin yanından olup onu desteklemenin her insanın vacibi olduğunu söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER