RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suriye’yi Parçalama Hesapları Yapanlar Yeni Arayışlara Girecektir

AGD Genel Başkanı Salih Turhan: Suriye’de iç savaş olmasın dedik; ABD’nin, AB’nin, İsrail’in, İngiltere’nin ipiyle kuyuya inilmez dedik, anlatamadık

Suriye’yi Parçalama Hesapları Yapanlar Yeni Arayışlara Girecektir
26.12.2016 © RAST HABER
AGD/MGV Genel Başkanı Turhan, Türkiye’nin ve coğrafyanın içinde bulunduğu durumu değerlendirdi: “Elbette biz en başından beri sürecin bu noktaya gelmemesi için gayret ettik. İstedik ki Suriye meselesi olmasın. Suriye’de bir iç savaş olmasın. Engelleyemedik, bu sefer istedik ki bu meseleyi İslam Ülkeleri kendi arasında çözsün. Bununla ilgili de gayret ettik. Maalesef bu da olmadı. ABD’nin, AB’nin, İsrail’in, İngiltere’nin ipiyle kuyuya inilmez dedik. Anlatamadık. Yarım milyon insan yaşamını yitirdi, 7 milyon insan mülteci pozisyonuna düştü, şehirler tarumar oldu, binlerce yıllık tarihin izleri silindi, alt yapılar çöktü. Canımızı en çok yakan da hiçbir suçu günahı olmayan çocukların ölmesi oldu. Gündem çok hızlı değişiyor. Ekranlara, manşetlere, portallara taşınan cümlelere hep birlikte maruz kalıyoruz.”
 
IRKÇI VE MEZHEPÇİ POLİTİKALARDAN UZAK DURMALIDIR!
 
Ankara’nın Suriye meselesinde Tahran ve Moskova ile birilikte çözüm arayışının Washington, Tel Aviv, Brüksel ve Londra’da sıcak karşılanmayacağına vurgu yapan Genel Başkan Turhan: “Suriye’nin parçalanması üzerine hesaplar yapan emperyalizm ve Siyonizm yeni arayışlara girecektir. Ne olursa olsun Türkiye ırkçı ve mezhepçi politikalardan uzak durmalıdır. Bağdat ve Şam da bir şekilde çözüm sürecine dahil edilmelidir. Türkiye, Irak, İran ve Suriye’de yaşayan Kürtlerin de emperyalizme ve Siyonizm’e karşı oluşturulan birliktelikte kendilerini bulmalarına imkân verilmelidir. Bölgenin hiçbir unsuru ABD, AB, İngiltere ve İsrail’in kucağına itilmemelidir. Bu ülkelerin ve uzantılarının tüm faaliyetleri adım adım izlenmeli, bu coğrafyaya daha fazla kaos ekilmesine müsaade edilmemelidir.
 
TÜM İNSANLIĞA FAYDALI OLMANIN GAYRETİNDEYİZ…
 
Bir tarafta yeryüzünde imar ve ıslah isteyenler vardır. Bunlar hakkı ve adaleti gözetirler, peygamberlerin ve salih kimselerin peşinden giderler. Dünyayı güzelleştirmeye çalışırlar. Tüm insanlığa faydalı olmanın gayretindedirler. İslam’ı teklif ederler, adaleti tesis ederler. Diğer tarafta ifsat ve talanı meslek edinmiş, yaşam tarzı edinmiş olanlar vardır. Bunlar sadece kendi çıkarlarını gözetirler, Firavunların, Nemrutların, Ebu Leheblerin peşinden giderler. Güzelliği sadece kendileri için isterler, kendi dünyalarını güzelleştirmek isterler. Sadece kendileri için yaşarlar. Kendi düşüncelerini dayatırlar, adaletten asla hoşnut olmazlar. İşte biz birinci grubun içerisinde yer almanın derdindeyiz, gayretindeyiz. Bütün bu çalışmaları bunun için yapıyoruz. İçinde bulunduğumuz mevcut dünya düzenini Siyonizm yani ırkçı emperyalizm tesis etmiştir. Bu dünyada sınırlar sadece yoksulları sınırlar. Dünyayı bir avuç zengin yönetir. 
 
En zengin 62 kişinin serveti 3.7 milyar insanın serveti kadardır. Bir adam tek başına onlarca ülkeden daha fazla servete sahiptir. Bu bir avuç zengin, teröristler sayesinde.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER