RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suudi Arabistan-Lübnan İlişkilerinde Yeni Bir Dönem mi Başlıyor ?

Suudi Arabistan-Lübnan İlişkilerinde Yeni Bir Dönem mi Başlıyor ?
13.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Lübnan Cumhurbaşkanı Suudi basınına verdiği röportajda, Lübnan sınırında yaşanan çatışmalardan sonra Hizbullah’ın Suriye’ye girmesinin çok doğru bir iş olduğunu söyledi.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, El-Arabiye Kanalına verdiği röportajda şunları söyledi: ‘Arabistan’a bir ziyaret gerçekleştirdim. Çünkü beni davet eden ilk ülkeydi ve bu ülkeye ziyaretimin diğer bir nedeni de bazı sorunları halletmek ve bazı şüpheleri gidermekti.

Lübnan özellikle Arabistan olmak üzere Arap ülkelerinin menfaatlerine zarar verecek hiçbir şey yapmamıştır.’

Lübnan Cumhurbaşkanı Arabistan’a gerçekleştirdiği ziyarette iki ülke arasındaki ilişkilerin eskisi gibi olması istediğini çünkü bu durumun Lübnan’ın toprak bütünlüğünün, güvenliğinin ve istikrarının korunmasına yardım edeceğini belirtti.

Mişel Avn röportajın başka bir bölümünde şu ifadelerde bulundu: ‘Lübnanlılar istikrarın ve güvenliğin korunması ve terörizmle mücadele konusunda ortak görüşe sahiplerdir ve biz onlardan kalan sorunların ve Arap ülkelerindeki çatışmalar konusunda meydana gelen siyasi ihtilafların çözümü için müzakerelerde bulunmalarını istiyoruz.

Biz Direnişi destekledik ve terörizmin karşısında durduk ama ülke içerisinde silah kullanılmasına karşıyız.’

Mişel Avn, Lübnan sınırında yaşanan çatışmalardan sonra, Hizbullah’ın Suriye’ye girmesinin çok doğru bir iş olduğunu çünkü hükümetin bu sorunu giderme gücünün olmadığını belirtti.

Lübnan Cumhurbaşkanı Suriye krizinin sadece siyasi olarak çözülebileceğini ve askeri olarak bu krizin çözülemeyeceğini çünkü bu krizin dışarıdan uluslararası taraflarca beslendiğini vurguladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER