RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suudi Rejim Amerika’nın Desteğiyle Yemen Halkını Katlediyor

Suudi Rejim Amerika’nın Desteğiyle Yemen Halkını Katlediyor
01.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Suudi rejim Amerika’nın çok yönlü desteği ile 2 yıldır Yemen’i hava, deniz ve karadan hedef alarak ülkede Yemen halkını katlediyor. Yemen halkı ülkenin  hiçbir bölgesinde kendisini güvende hissetmemekte.

Suudi rejim önderliğindeki koalisyon Yemen’i kuşatıp havadan ve karadan saldırarak halkın sıkıntılarını ve acılarını artırmaya devam etmektedir.

Yemen’e düzenlenen saldırılara destek vererek bu saldırıların yasal olduğunu savunanlar, saldırılarda Suud rejimiyle işbirliği yaptılar. 

Yemenli bir vatandaş Tesnim Haber Ajansı’na Yemen’deki son duruma ilişkin olarak şunları söyledi: “Suudiler hastaneleri, okulları ve sivilleri hedef alıyorlar. Onların sivillerden başka hiçbir hedefi yoktur.” 

Yemen’e Suudi rejim önderliğindeki koalisyon tarafından yüzlerce hava saldırısı gerçekleştirildi. Yemenliler artık kendilerini güvende hissetmiyor ve gece-gündüz hayati tehlike altında bulunuyorlar. Tüm bunların sonucunda binlerce kadın, çocuk ve erkek hayatını kaybetmekte veya yaralanmaktadır. Bazı bölgeler yerle bir olmuştur. Tüm bu cinayetlere karşın BM, Suudi rejim karşısında hiçbir adım atmadı. 

Yemenli bir vatandaş BM’nin ilgisizliğine ilişkin şunları söyledi: “BM ile ilgili şunu söylemeliyiz ki bu kuruluş Yemen’e ve Yemen halkına karşı görevini yerine getirmekten kaçıyor.”

Başka bir Yemenli ise şunları söylüyor: “BM buna karşılık olarak rüşvet alıyor, onların tamamı rüşvet alıyor ve eğer bir adım atacak olursa bunun için de yine rüşvet alıyorlar.”

Yemen’de havadan atılan bombalardan korunabilme imkanı yoktur. Yemenliler her nerede olurlarsa ister pazarda ister yolda ister yaşadıkları mahallede olsun hatta yas meclisinde bile olsalar Suud-Amerikan koalisyonunun saldırılarına maruz kalıyorlar. 

Bu saldırıların örneği, tecavüzcü koalisyonun Sana’da yas meclisini hedef alarak yaptığı korkunç katliam ve insanlık faciasıdır. Bu katliam Yemen halkını öfkelendirdi. Başkent Sana’da büyük gösteriler düzenleyerek bu katliam karşısında tepkilerini dile getirdiler. 

Facia sadece bununla kalmadı. Suudi rejim önderliğindeki koalisyon Yemen’de kullandığı toplu imha silahlarıyla sivilleri hedef aldı. Ancak Yemen halkı tüm bu cinayetlere rağmen direnmeye devam etmektedir.

Birçok kişi şunu söylüyor; “Eğer BM sivillere karşı işlenen cinayetler karşısında ciddi bir duruş sergileyebilseydi savaş çoktan bitmişti.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER