RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suudi Rejim Medyası Irak’ta Mezhep Savaşı Çıkarma Peşinde

Suudi Rejim Medyası Irak’ta Mezhep Savaşı Çıkarma Peşinde
11.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Iraklı kaynaklar, Suudi rejim ve devrik Baas Partisi’ne bağlı unsurların, çeşitli medya organları aracılığıyla Irak’ta Şii ve Sünni müslümanlar arasında mezhep savaşı çıkarma yönünde faaliyet gösterdiğini belirtti.

Suudi rejiminin doğrudan desteği ile faaliyet gösteren Eş-Şarkıyye televizyonunun, Irak’taki müslümanlar arasında bölücülük yaratma yönünde çaba harcadığı ifade edildi.

Son dönemde Ürdün’e gizli bir ziyarette bulunan Eş-Şarkıyye televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Saad El-Bazzaz’ın Ürdün’de Arabistan İstihbarat ve Güvenlik Örgütü Başkanı Halit Hamdun’un da katıldığı özel bir oturumda Saddam’ın kızı Rağed ile gizli bir toplantı düzenleyerek, Irak halkı arasında mezhepsel bölücülüğe yönelik bir komplo hazırladıkları belirtildi.

Öte yandan Irak Er-Rafidin bankası Irak finans alanında bir takım kuşkulu eylemlerin yapıldığını bildirerek 2014 yılı başlarında Suudi rejiminin Irak’taki elçiliğine mensup birisi tarafından Eş-Şarkıyye televizyonu Genel Yayın Yönetmeni adına 54 bin dolarlık bir çekin verildiğini ve paranın bankadan çekildiğini ifade etti.

Saad El-Bazzaz, İngiliz uyruklu olup Eş-Şarkıyye medyası ile Ez-zaman gazetesi şirketinin sahibidir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER