RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suudi Rejim Yemen Halkını Katletmeye Devam Ediyor

Suudi Rejim Yemen Halkını Katletmeye Devam Ediyor
12.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Yemen kaynakları Suudi rejimin Yemen’e düzenlediği son saldırıda 3 kadın ve 4 çocuğun yaşamını yitirdiğini açıkladı.
 
İşgalci Suudi koalisyonunun El-Hadide’de bir yerleşim bölgesine düzenlediği saldırıda Yemenli 3 kadın ve 4 çocuk yaşamını yitirdi.
 
Yemen Ordu Birimleri ve Halk Güçleri Arabistan’ın bu saldırısına karşılık vererek, işgalci Suudi koalisyonunun El-Cevf eyaletinde bulunan Vadi Harap bölgesindeki toplanma merkezilerini Zilzal füzesiyle hedef aldı.
 
Yemen Ordusu ve Halk Güçleri aynı zamanda Suudi kuvvetlerinin El-Bulbule tepesinin batısındaki ve ülkenin batısında bulunan Midi çölündeki toplanma merkezlerini de hedef aldı. Bu saldırıda çok sayıda Suudi kuvveti öldürüldü ve yaralandı.
 
Öte yandan Yemen kaynakları Necran’da bulunan El-Hazra geçidindeki Suudi Ordusu’nun toplanma merkezine de füze saldırısı gerçekleştirildiğini belirtti.
 
İşgalci Suudi koalisyonu Yemen’in istifa eden Cumhurbaşkanı Abd Rabbuh Mansur Hadi’yi yeniden iktidara geçirmek için 26 Mart 2015 tarihinden itibaren Yemen’e karşı saldırı başlatmıştır.
 
Suudi rejim Yemen’e yönelik aralıksız olarak sürdürdüğü saldırılarında, binlerce masum insanın ölümüne neden olmuştur. Buna karşın Yemen’e ve ülkedeki kaynaklara hakim olmak gibi hiçbir amacına ulaşamamıştır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER