RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suudi Rejime Ait Silah Depoları İmha Edildi

Suudi Rejime Ait Silah Depoları İmha Edildi
13.02.2017 © RAST HABER

Yemen ordusu ve halk komite güçlerinin Arabistan’ın güneyinde Asir bölgesinde Suudi işbirlikçilerine ait silah deposunu hedef alarak imha ettikleri bildirildi.

Fars haber ajansına göre, sözkonusu saldırıda  çok sayıda Suudi işbirlikçisi de öldü ve yaralandı.

Yemen El’Mesire kanalı da konuyla ilgili verdiği haberde, Yemen ordusu topçu birliklerinin Necran bölgesinde Suudi askeri üssünü hedef aldığını ve  çok sayıda Suudi askerinin yaralandığını bildirdi.

Başka bir habere göre de, Aden’de yerleşik Birleşik Arap Emirlikleri güçleri ile Yemen’in müstafi cumhurbaşkanı Mansur Hadi güçleri taraftarları arasında Aden havalimanının  yönetimi konusunda çatışma çıktı. Çatışmada  her iki taraftan 20 kişinin öldüğü ve yaralandığı bildiriliyor.

Habere göre, Birleşik Arap Emirlikleri güçleri, Mansur Hadi’nin uçağının Aden havalimanına inmesine engel oldular.  B.A.E Emirlikleri’nin Mansur Hadi’ye bu şekilde engel çıkarmak suretiyle onun karar almalarında baskı  yapmayı hedeflediği anlaşılıyor.

Bu arada Yemen El’Mesire kanalı da, Arabistan uçaklarının Aden havalimanının doğusunu bombaladıklarını ve bunun sonucunda bir çoğunun öldüğü ve yaralandığını bildirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER