RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Suudi Rejiminin Trump Sevinci

Suudi çevrelerin Trump’ın Arabistan’daki insan hakları durumuna olan ilgisizliğinden duydukları mutluluk

Suudi Rejiminin Trump Sevinci
10.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Rey El-Yevm Gazetesi yayınladığı bir yazıda, Suudi çevrelerin Donald Trump’ın Amerika Başkanlığına gelmesinden mutluluk duyduklarını ve bu mutluluğun nedeninin Trump’ın Arabistan’ın iç durumu ve bu ülkedeki olumsuz insan hakları şartlarıyla ilgilenmemesi olduğunu belirtti.

Rey El-Yevm Gazetesinin yayınladığı yazıda şu ifadeler yer aldı: “Suudi çevreler çok mutlular. Çünkü Trump’ın kabinesi insan hakları dosyaları ile ilgilenmiyor ve Riyad’da kadınların araba kullanabilmeleri konusunda baskı yapmıyor.

Arabistan’da yetkili çevreler şu ifadelerde bulunuyor: “Yetkililer birçok toplantıda, Amerika’nın Arabistan ile olan ilişkilerinde, Arabistan’daki olumsuz sivil ve insan hakları konusuyla ilgilememesinden memnuniyet duyuyorlar.”

Edinilen bu bilgiler gösteriyor ki, Trump’ın kabinesi Obama Hükümetinin aksine, Arabistan içerisindeki durumla ilgilenmiyor.

Suudi bir yetkili Washington’daki Arap diplomatlara direk olarak, Amerika hükümetinin ifadelerinin ve raporlarının, Arabistan’da kadınların araba kullanmasına izin verilmesi konusundaki taleplerin tamamen değiştiğini gösterdiğini söyledi.

Bu yetkili kişi, Beyaz Saray’ın Trump’ın Başkanlığa seçildiği günden itibaren, bu konuda Arabistan’ın Washington’daki Büyükelçiliği ya da Suudi yetkililerle görüşmediğini belirtti.

Bu yetkilinin ifadesine göre bu konu sadece kadınların araba kullanması ile sınırlı değil. Beyaz Saray Arabistan ile gerçekleştirdiği görüşmelerde ve raporlarında Arabistan’daki insan haklarına, işçi haklarına, seçimlere ve demokratik konulara da değinmemiştir.”
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER