RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Tahran Cuma Namazı Hatibinden Bahreyn ve Suudi Rejimine Uyarı

Tahran cuma namazı hatibi, Suudi ve Bahreyn rejimlerinin bölgenin müslüman milletleri aleyhindeki cinayetleri ve baskılarının bu rejimlerinin zillet içinde çöküşlerine ve tarihe gömülmelerine sebep olacağını söyledi.

Tahran Cuma Namazı Hatibinden Bahreyn ve Suudi Rejimine Uyarı
31.12.2016 © RAST HABER

Ayetullah Muhammed Ali Muvahhidi Kermani, bugün Bahreyn, Yemen ve Suriye’de yaşanan insani buhranlara ile  Suudi rejimi ve Bahreyn rejimleri ile onların işbirlikçilerinin işledikleri cinayet ve baskıların kabul edilemez ve kaygı verici durumda olduğunu söyledi.

Tahran cuma namazın hatibi,  ayrıca  Suriye ordusu ve direniş güçlerinin teröristlere karşı son zaferlerini tebrik ederek, ”Halep’in teröristlerden temizlenmesi askeri bir zaferin ötesinde  Hakk’ın Batıl karşısında zaferi olduğunu ve bunun aynı zamanda  teröristlerin batılı ve Arap hamilerinin rezil rüsva olmalarına neden olduğunu söyledi.

Tahran cuma namazı hatibi, hicri şemsi takvime göre ‘9 Dey’ gününü, İran milletinin İslam inkılabı rehberine bağlılığının yeniden bir misakı olduğunu belirterek, bu günün aynı zamanda  İran milletinin birlik ve beraberliği, uyanıklılığı ve emperyalist düşmanın İran aleyhindeki  komplolarının  yenilgisi olduğunu söyledi.

Ayetullah Muvahhidi Kermani,  Amerika tarafından nükleer anlaşmanın çiğnenmesine de işaretle,  bugün Amerika’nın İran milleti aleyhindeki düşmanlığının herkes için açık bir şekilde görüldüğünü belirterek, bundan dolayı  Amerika’nın yalanlarına ve vaatlerine güvenmemek gerektiğini söyledi.

parstoday

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER