RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Teröristler Çocukları Canlı Bomba Olarak Kullanırken BM Ne Yapıyor?

Teröristler Çocukları Canlı Bomba Olarak Kullanırken BM Ne Yapıyor?
19.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER- Suriye Dışişleri Bakanlığı tarafından dün Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’ne ve Güvenlik Konseyi Başkanı’na gönderilen iki resmi mektupta; terör örgütlerin 16 Aralık Cuma günü başkent Şam’ın Meydan Semti’nde henüz 8 yaşlarında olan küçük bir kız çocuğunu bombalı eylemlerinde kullandığına dikkat çekildi.

Suriye Dışişleri Bakanlığı, terör eylemlerinde hiçbir insani ve ahlaki değeri tanımayan teröristlerin küçük kız çocuğuna bomba düzeneği yerleştirerek ardından söz konusu çocuğu ‘evini ve ailesini kaybetmiş’ bahanesi ile polis karakoluna gönderdiklerini, çocuğun karakola ulaşmasından kısa bir süre sonra da uzaktan kumandalı cihazla kızı havaya uçurduklarını kaydetti.

Küçük kız çocuğunun karakoldaki bir tuvalete girmesi ardından havaya uçmasıyla yaşamını yitirdiğini ve saldırı sonucu bir polis memurunun yaralandığını ifade eden bakanlık, karakol binasında maddi hasarın meydana geldiğini belirtti.

Suriye Dışişleri Bakanlığı; teröristlerin Suriye krizinin en başından beri küçük çocukları vahşet dolu terör eylemlerinde kullandıklarına vurgulayarak tüm insani ve ahlaki değerlerden yoksun bu eylemlerin terör örgütlerinin ve onları destekleyip savunanların gerçek yüzünü ortaya koyduğunu belirtti.

Teröristlerin bu gibi uygulamalarının Çocuk Hakları Anlaşması’yla tamamen çeliştiğine vurgulayan Bakanlık; terörü destekleyip kollayan ABD, İngiltere ve Fransa’nın yanı sıra bölgedeki müttefikleri Suudi Arabistan ve Katar’ın bu terör örgütlere desteklerini kesmeleri gereğinin altını çizdi.

Bakanlık; Halep’in ve on binlerce sivilin terör pençesinden kurtarılmalarının söz konusu devletleri endişelendirdiğine dikkat çekti.

Bakanlık resmi mektubunun sonunda BM ve BMGK’nin terörle mücadeleye ilişkin tüm kararlarını tam ve ciddi bir şekilde hayata geçirmeleri gerektiğini ifade etti ve bu bağlamda dürüst ve etkin bir rol üstlenmelerinin altını çizdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER