RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Teröristleri Yok Edemezsek Bölge Ülkeleri Ve Tüm Dünya Zarar Görecek

Teröristleri Yok Edemezsek Bölge Ülkeleri Ve Tüm Dünya Zarar Görecek
06.01.2017 © RAST HABER

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad bugün, Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı ve Irak Başbakanı Haydar İbadi’nin delegesi Falih Fayyad’ı kabul etti.

Müsteşar Fayyad Irak Başbakanı İbadi’den el Esad’a ilettiği sözlü mesajda; adlarında farklı özlerinde aynı olan terör örgütlere karşı savaşta Suriye ve Irak arasındaki işbirliği ve koordinasyonun önemine vurgu yaptı. Fayyad mesajında ayrıca bu işbirliği ve koordinasyonun önümüzdeki süreç içinde daha çok pekiştirilmesi gereğinin de altını çizdi.

Suriye ve Irak’ın teröre karşı son olarak sağladıkları başarıların önemi ve yansımalarına dikkat çekilen görüşmede; Suriye ve Irak halklarının ortak düşmanları olan terör ve tekfircilik ideolojisine karşı bu başarıların sürdürülmesi gereği kaydedildi.

Beşar Esad; bölge ve halklarını tehdit eden teröre karşı savaşta tüm devletlerin ciddi çabalarını birleştirip yoğunlaştırmaları gereğinin altını çizerken, bu savaşın sonuç itibariyle sadece bölge halklarının değil, tüm dünya halklarının geleceğini etkileyeceğine vurgu yaptı.

Terörün sınır ya da dostu olmadığına bir kez daha dikkat çeken Esad; son olarak bölge devletleri ve dünyanın muhtelif devletlerinde meydana gelen terör saldırılarının bunu kanıtladığını kaydetti.

esad-0-1

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER