RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Trump Amerika’nın Gerçek Yüzünü Gösterdi

Trump’a teşekkür ediyoruz, çünkü bizim zahmetimizi azalttı ve Amerika’nın gerçek yüzünü gösterdi.

Trump Amerika’nın Gerçek Yüzünü Gösterdi
08.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER- İmam Hamenei; İslam İnkılabı sırasında Hava Kuvvetleri komutanlarının İmam Humeyni’ye biat etmelerinin yıldönümü münasebetiyle bu sabah Hava Kuvvetleri komutanlarını kabul etti.

İmam Hamanei: “Trump Obama’ya minnettar olmalısınız diyor. IŞİD’e ve fitneye verdikleri destekten ve felç edici yaptırımlardan dolayı mı minnettar olmalıyız” dedi.

 İmam Hamanei, Amerika’nın yeni Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarına değinerek şunları söyledi: “Amerika isteklerine ulaşamadı ve hiçbir düşman İran’ı felç edemez.”

İmam Hamanei’nin hava kuvvetleri komutanları ve personelleriyle gerçekleştirdiği görüşmeden önemli başlıklar:

“Amerika’nın yeni Başkanı Obama’ya minnettar olmamız gerektiğini söylüyor! IŞİD ve 2009 yılında İran’da ve daha önce ve sonrasında Irak ve Suriye’deki fitne ateşini açık bir şekilde desteklediği için mi? İran’a karşı hayatı felç eden yaptırımları uygulayan Obama’ydı. Ama isteğine ulaşamadı ve İran halkını zor durumda bırakamadı.

Trump benden korkmalısınız diyor! Hayır asla! Halk bu sözlerin cevabını 22 Behmen’de (11 Şubat) İnkılabın yıl dönümünde verecek. İran halkının tehditler karşısında nasıl bir tutum sergilediğini gösterecektir.

Trump’a minnettarız! Amerika’nın gerçek yüzünü gösterip bizim işimizi kolaylaştırdığı için.

Bizim otuz yılı aşkın süredir Amerika’nın toplumsal, ahlaki, ekonomik ve siyasi sistemindeki bozukluklara dair söylediğimiz şeyleri Trump seçimlerden sonra açık bir şekilde ortaya çıkardı.

Şimdi de beş yaşındaki bir çocuğu kandırıyormuş gibi söz ve eylemleriyle Amerika’daki insan hakları gerçeğinin ne durumda olduğunu gözler önüne sermektedir.

 Allah’a güvenip akılcı davranmanın sonucu Rabbimizin yardımıysa maddiyat ve şeytana güvenmenin sonucu da seraptan başka bir şey değildir.”

İmam Hamanei, ABD’nin yeni başkanının söyledikleri ve yaptıklarının 38 yıl öncesinde İran’ın dünya kamuoyuna açıkladığı  ABD sisteminin bozukluklarını ortaya çıkardığını belirterek, İran milletinin İslam İnkılabı’nın zafer yıldönümü 10 Şubat’ta tüm bunların cevabını vereceğini ifade etti.

İnkılap Rehberi, 1979’daki Hava Kuvvetleri’nin İmam Humeyni’yle yaptığı tarihi biata işaret ederek, “Hava Kuvvetleri Şah’a en yakın organlardan biriydi ancak diktatör rejim buradan en büyük darbeyi aldı” açıklamasında bulundu.

İmam  Hamanei, ABD Başkanı’nın İran’ın Obama’ya teşekkür etmesi gerektiğine ilişkin sözlerine ilişkin şunları söyledi: “Hiçbir şekilde onlara teşekkür etmeyiz. Çünkü İran milletini ve İslami düzeni felç etmek için ağır yaptırımlar uguladılar. Ancak peşinde oldukları amaca ulaşamadılar. İran’a karşı hiçbir düşman da bunu başaramayacaktır.

Neden eski hükümetinize teşekkür etmeliyiz? İran’a karşı uyguladığı yaptırımlardan dolayı mı? IŞİD belasını oluşturduğu için mi? Suriye ve Irak’ı ateşe verdiği için mi? Veya özel mektuplarda gösterdiği dostluğa ters gerçek dünyada ülkemize karşı fitneleri savunan iki yüzlülüğü ve yalancılığından dolayı mı?”

İmam Hamanei, ABD Başkanı’nın İranlıların kendisinden korkması gerektiğine ilişkin sözlerine hakkında; “İranlılar kimseden korkmuyor ve bunu İslam İnkılabı zafer yıldönümü gösterilerine katılarak açık şekilde ispatlayacaktır” dedi.

İmam Hamanei sözlerinin devamında şunları söyledi: “Elbette biz yeni Başkan’a teşekkür ediyoruz çünkü ABD’nin gerçek yüzünü açığa çıkararak, İran’ın 38 yıldır ABD’nin siyasi, ekonomik, ahlaki ve toplumsal bozukluğuyla ilgili dile getirdiği gerçekleri ispatlamış oldu.”

İmam Hamanei sözlerinin sonunda şunları söyledi: “Eskilerin genç nesli önemli başarılara imza attığı gibi şimdiki gençler de bu emaneti koruyup İslami İnkılabı’nın parlak amaçlarına ulaşmasını sağlayacaktır.”

420f64df-4961-48b9-9172-9f145217b269 e35531cb-1c0b-4e37-ab14-34ba9ba052a9-4 e35531cb-1c0b-4e37-ab14-34ba9ba052a9-3

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • asç ;

  Küresel istikbarin küresel zülmün ve küresel fitnenin yüzü
  Tramp ondan korkan onun gibi olsun günahimizin cezasindan Rabbimizin azabindan korkmalıyız Rabbimiz izni olmadan hiç bir yaprak düşmez hiç bir damla yağmaz ona hamd ile tesbih edıyoruz ve ondan mağfiret ve yardım beklıyoruz o bize ve müminlere yater o en iyi mevla ve en iyi yardımcı

  07.02.2017 12:51 pm
 • Haydari ;

  Bismillah
  Dezavantaj görünen durum ya da aleyhinize olan şey lehinize bir fırsatta üretebilir ve bundan akıl ve zekanızla istifade ederseniz. Yani kuşkusuz her sıkıntıda bir esenlik her şerrin görünmeyen ama gelecek gizli can gözünden görene açık ibareleri vardır. Allah’ın adalet ve şefkatinin yüceliğinden şüphe duyulmasın ki kulları arasında adaletle hükmedicektir. Şimdi İran-abd gerilimi İran gençlerine çalışma üretme ilerleme azmine pozitif olabilir.
  Allahumme salli ala seyyidena Muhammed ve al-i Muhammed ve accil ferecehum!

  07.02.2017 10:37 pm
 • MALCOLM-XX ;

  NE MUTLU İRAN MİLLETİNE Kİ, BÖYLESİNE ŞEREFLİ, KORKUSUZ VE DİK HÜSEYNİ DURUŞLU BİR HAMANEİ GİBİ LİDERLERİ VAR VE DE YİNE LİDERLERİ GİBİ ONURLU, KORKUSUZ VE DİK DURUŞLU BİR İRAN MİLLETİ VAR !!!…

  AŞK VE GIPTA OLSUN ONLARA !!!…

  07.02.2017 11:01 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER