RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Trump Dünya Tarihindeki En Zengin Kabineyi Kurdu

Trump Dünya Tarihindeki En Zengin Kabineyi Kurdu
19.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER– Amerika’nın yeni başkanı seçilen Donald Trump yaklaşık bir ay sonra başkanlık koltuğuna oturacak. Trump’ın kabinesi büyük oranda belli olmaya başladı. Trump servetlerinin toplamı 15 milyar doları aşan iş adamlarıyla dünyanın en zengin kabinesini kurdu.
Çalışma arkadaşlarını asker ve iş adamlarından seçen Trump, ülkeyi sadece ABD tarihinin değil, dünya tarihinin de en zengin kabinesiyle yönetecek.

Amerikan ekonomi dergisi Forbes’a göre, Donald Trump’ın kabinesindeki en zengin isim, Ticaret Bakan Yardımcısı seçilen Todd Ricketts. Chicago Cubs beyzbol takımının sahiplerinden biri olan Ricketts ailesinin toplam malvarlığının 5,3 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. 
Kabinedeki ikinci en zengin isim ise Eğitim Bakanlığı’na aday gösterilen Betsy Devos. Cumhuriyetçi Parti’nin Kongresi’nde Trump’ı desteklememesine karşın teklif edilen görevi kabul eden Devos’un eşiyle birlikte toplam mal varlığı 5,1 milyar dolara ulaşıyor.

Ticaret Bakanlığı’na aday gösterilen Wilbur Ross ise Trump yönetimindeki en zengin üçüncü isim. Yaklaşık 25 yıl boyunca dünyaca ünlü Rothschild firması için çalıştıktan sonra kendi şirketlerini kuran Ross’un net mal varlığının yaklaşık 2,9 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

Trump’ın Küçük İşletmeler İdaresi’nin başına getirdiği Linda McMahon, listedeki dördüncü ve son milyarder. Daha önce güreş sporuna yönelik eğlence şirketi Dünya Eğlence Güreşi’nin Üst Yöneticiliğini (CEO) yapan McMahon’un net varlığı eşi Vincent McMahon’la birlikte 1,16 milyar dolar.

Trump’ın, kabinesine son katılanlardan ve Dışişleri Bakanlığı için aday göstereceği belirtilen Exxon Mobile CEO’su Rex Tillerson, yaklaşık 300 milyon dolarlık servetiyle en zengin beşinci isim özelliğini taşıyor. Yaklaşık 40 yıldır enerji sektöründe çalışan Tillerson, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakınlığı nedeniyle eleştirilerin hedefi olmuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER