RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Trump Yeni Bir Seyahat Yasağı Daha Planlıyor

ABD Başkanı Trump’ın 7 ülkeden göçmenlerin ülkeye girişlerini kısıtlayan kararnamesi ABD’de iki mahkeme tarafından engellendi. Ancak Trump, bu konudaki kararlılığını sürdürmeye niyetli olduğunu vurguladı.

Trump Yeni Bir Seyahat Yasağı Daha Planlıyor
12.02.2017 © RAST HABER

ABD’nin yeni Başkanı Trump, imzaladığı kararnamelerin yargı engeline takılmasının ardından ülkeye girişleri düzenleyen yeni bir kararname imzalayabileceğini söyledi.

Deutsche Welle Türkçe‘nin haberine göre Trump Başkanlık uçağı Airforce One’da yaptığı açıklamada, perşembe günü San Francisco’daki Federal Temyiz Mahkeme’nin yürütmesini durdurduğu seyahat kısıtlaması kararnamesiyle ilgili itirazı engelledi. ABD Başkanı, bu karardan sonra itirazlarını bir üst mahkemeye taşıyıp taşımama kararını önümüzdeki hafta vereceğini söyledi.

‘BU SAVAŞI KAZANACAĞIZ’

ABD Başkanı kararnameye iki ayrı mahkemenin itiraz etmesine rağmen attığı adımın yasalara uygun olduğundan emin. Trump, açıklamasında, “Bu savaşı kazanacağız”, diyerek, “daha ellerinde birçok opsiyonları olduğunu” ekledi. Trump, bu opsiyonlar arasında yeni bir kararname çıkarılmasını da saydı. Trump, olası yeni kararnamenin öncekinden çok az farklı olacağını söyledi.

Trump’ın açıklamasından önce Beyaz Saray’dan bir yetkili itiraz kararını Federal Yüksek Mahkeme’ye taşıyamayacaklarını söylemişti. Ardından Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Reince Riebus, “tüm seçeneklerin hali hazırda masada olduğunu ve değerlendirildiğini” söyledi.

Trump mahkemenin kararname engelini bir skandal olarak nitelendirmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER