RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Trump’ın Ulusal Güvenlik Başdanışmanı Mike Flynn İstifa Etti

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Başdanışmanı Mike Flynn istifa etti.

Trump’ın Ulusal Güvenlik Başdanışmanı Mike Flynn İstifa Etti
14.02.2017 © RAST HABER

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Başdanışmanı Mike Flynn istifa etti. Flynn, FETÖ’yü “terörist” olarak tanımlayan ilk ABD’li yetkililerden biri olarak biliniyordu.

Flynn, Trump’ın yemin töreninden önce Rus büyükelçisiyle Amerika’nın Rusya’ya uyguladığı yaptırımları görüştüğü haberlerinin ardından eleştirilmişti. Washington Post gazetesi geçen Cuma günü yayınladığı bir haberde Flynn’in Rus büyükelçiyle görüşmesinde Rusya’ya karşı yaptırımları da konuştuğunu yazmıştı. Flynn’in görüşmesi, Obama yönetiminin seçimlere siber müdahalede bulunduğu gerekçesiyle Moskova’ya yeni yaptırımlar uygulamaya başladığı bir zamana denk gelmesi nedeniyle önem taşıyor. Zira Amerikan yasalarına göre, yetkili olmayan herhangi bir Amerika vatandaşının, ABD ile ihtilafı bulunan yabancı hükümetlerle ve bu devletlerin davranışlarını değiştirmek amacıyla iletişimi suç.

Flynn, Fethullahçı yapılanmayı “terör ağı” olarak nitelemesi nedeniyle Cemaat’in hedefindeydi. Mike Flynn “Pensilvanya’ya rahatça yerleşmiş bu maskeli terör kaynağı tarafından Washington’ın gözü boyanırken NATO müttefikimiz Türkiye’ye engel olmak mantıksızdır” ifadelerini kullanırken, sözleri Cemaat tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

odatv

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER