RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Trump’tan Müslümanların ABD’ye Alınmaması Kararı

Trump’tan Müslümanların ABD’ye Alınmaması Kararı
24.12.2016 © RAST HABER

RASTHABER-Trump, ABD’ye giren Müslümanların kayıt altına alınması ile ilgili sözlerini savunarak “Bu konuda haklılığının ortaya çıktığını” iddia etti

ABD’nin yeni başkanı seçilen Donald Trump, “Müslümanların geçici olarak ülkeye alınmaması” ve “ülkeye girişte kaydedilmesi” önerileriyle ilgili yeni bir değerlendirmede bulunarak “Bu konudaki planlarımı biliyorsunuz. Haklı olduğum ortaya çıktı” dedi.

Florida eyaletinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Trump, daha önce gündeme getirdiği “Müslümanların geçici olarak ülkeye alınmaması” ve “ülkeye girişte kaydedilmesi” önerileriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Trump, Türkiye ve Almanya’daki terör saldırılarını hatırlatarak söz konusu önerilerinin yeniden gözden geçirilip geçirilmeyeceğini soran basın mensuplarına, “Bu konudaki planlarımı biliyorsunuz. Haklı olduğum ortaya çıktı” cevabını verdi.

Geçen yıl aralık ayında Paris ve San Bernardino saldırılarının ardından “Müslümanların ABD’ye girişinin tamamen yasaklanması” önerisini yapan Trump, daha sonraki açıklamalarında bunu “tamamen yasaklama” yaklaşımından “daha sıkı güvenlik kontrolü” söylemine çevirmişti.

Aynı şekilde ülkeye girişte Müslümanların kayıt altına alınması önerisini ilk kez geçen yıl kasım ayında Iowa eyaletindeki bir etkinlikte yapan Trump, zaman içinde bu önerisini birkaç kez daha yenilemişti.

Trump’ın geçiş süreci ekibi İletişim Direktörü Jason Miller ise konuyla ilgili açıklamasında, “Trump’ın inanç temelli bir kayıt sistemini hiçbir zaman savunmadığını” belirterek, söz konusu önerinin “yanlış anlaşıldığını” dile getirmişti.

Beyaz Saray’daki koltuğuna 20 Ocak 2017’de oturacak Trump’ın yasal yetkiye kavuştuktan sonra bu iki önerisiyle ilgili hangi adımları atacağı merak ediliyor.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER