RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Trump’tan Vize Yasağı Açıklaması

Donald Trump, Florida’nın Tempa kentine bulunan ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığına bağlı MacDill Hava Üssü’nde askerlerle öğle yemeği yedikten sonra üst düzey subaylara hitap etti.

Trump’tan Vize Yasağı Açıklaması
07.02.2017 © RAST HABER

ABD Başkanı Donald Trump, vize yasağına dair, “Bizi ve ülkemizi yok edecek olanların değil, sadece bizi seven, sevmek isteyen ve ülkemizi nihayetinde sevecek olanların girişine müsaade edecek güçlü bir programa ihtiyacımız var” dedi.

ABD Başkanı Trump, IŞİD karşıtı koalisyon ortaklarının salonda bulunan temsilcilerine teşekkür ederek, “Biz iftiharla yanınızdayız ve sizin güvenliğiniz için savaşıyor olacağız. Onlar da bizim güvenliğimiz ve özgürlüğümüz için savaşıyorlar” ifadelerini kullandı.

‘MÜTTEFİKLERİMİZ PAYLARINI ADİL ÖDEMİYOR’

Konuşmasında NATO üyelerinin çoğunun paylarına düşen savunma harcamalarını yapmadığını savunan Trump, şunları söyledi: “Müttefiklerimizin paylarını adil ödemelerini sağlamalıyız. Bu, bize haksızlık. NATO’yu güçlü bir şekilde destekliyoruz. Sadece tüm NATO üyelerinin NATO ittifakına yapmaları gereken finansal katkılarını tam ve yerinde yapmalarını istiyoruz. Çoğu yapması gereken harcamayı yapmıyor.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER