RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Tunus Suriye Hükümetini Resmi Olarak Tanımakta

Tunus Dışişleri Bakanı bazı konular hakkında ülkesi ve Suriye arasında sağlam işbirliklerinin olduğunu açıkladı.

Tunus Suriye Hükümetini Resmi Olarak Tanımakta
16.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Tunus Dışişleri Bakanı Hamis El-Cehnavi, ülkesi ve Suriye hükümeti arasında diplomatik ilişkiler ve işbirliklerinin bulunduğunu vurguladı.

El-Cehnavi yaptığı basın açıklamasında şu ifadelerde bulundu: ‘Tunus, Suriye hükümetini resmi olarak tanımaktadır ve bizim Suriye hapishanelerinde bulunan Tunus uyruklu teröristlerin durumu hakkında Suriye hükümeti ile sağlam işbirliklerimiz bulunmaktadır.”

Hamis El-Cehnavi ayrıca teröristlikle suçlanan kişilerin kimlerini ve sayılarını belirlemek için bazı Tunuslu heyetlerin Suriye’ye bir ziyaret gerçekleştirdiğini açıkladı.

Tunus Dışişleri Bakanı bu kişilerin ülkelerine dönmesi halinde terörle mücadele kapsamında yargılanacaklarını belirtti.

Tunus medyası Suriye hapishanelerinde bulunan kişilerin sayısının 43 olduğunu ve bu kişilerin terörist gruplara katılmak ve terör eylemlerinde bulunmakla suçlandığını söylüyor.

Resmi olmayan istatistiklere göre, Tunuslu yaklaşık 6 bin terörist IŞİD ve Nusra ile birlikte Suriye’de hükümet ve halka karşı savaşıyor.

Tunus İçişleri Bakanı Hadi Mecdub, geçen yıl aralık ayının sonlarında 800 silahlı kişinin kriz merkezlerinden ülkelerine döndüğünü açıklamıştı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER