RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Türkiye Ateşle İmtihana Tabi Tutuluyor

Türkiye Ateşle İmtihana Tabi Tutuluyor
04.01.2017 © RAST HABER

Saray’da muhtarlarla buluşan Erdoğan, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

Türkiye terör örgütleri üzerinden ateşle imtihana tabi tutuluyor. Bu saldırılarla başa çıkacak güce sahibiz.

Erdoğan: 3 – 5 terör örgütüne teslim olmayız.

Dik duracağız, soğukkanlılığımızı muhafaza edeceğiz.

Kaybedersek Sevr tezgahı yeniden önümüze getirilecek.

Türkiye’de etnik kimlik ve inanç üzerinden siyaset yapılmasına karşı benim gibi karşı çıkan var mıdır bilmiyorum.

Ortaköy’le ilgili bu kadar feveran edenler Gaziantep’le ilgili ne konuştular soruyorum. Biz tüm saldırılara aynı şekilde bakıyoruz. Hemen Ortaköy’ü yaşam biçimine kaydırmaya gerek yok, ülkemizdeki siyasi iradeyi bir kenera itelemeden başka bir şey değildir bu. Saldırgan orada değil de pazar yerinde saldırsa, aynı sayıda insanı katletse benzer tavır gösterilecek miydi? Burada gösterilen tepki yasla ilgili değil, toplumu kutuplaştırmayı içeriyor.

Erdoğan, Suriye’de ilan edilen ateşkese ilişkin, “Suriye’de kalıcı bir ateşkesin sağlanması, ardından siyasi çözüm aranmasında umut verici gelişmeler var. Bu sürecin başarıyla neticelenip, Suriyeli kardeşlerimizin acılarının bir an önce sona ermesi en büyük temennimizdir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, ‘2017 yılı içinde bu meselelerin önemli ölçüde çözüm yoluna gireceğini düşündüğünü’ söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın cuma günü bazı bakanlarla birlikte Irak’a seyahat edeceğini anımsatan Erdoğan, “Irak seyahati olacak, diplomatik ilişkilerimizi iyi bir noktaya yeniden taşıyacağız” dedi.

Türkiye ile Irak arasındaki ilişkiler Ankara’nın geçen yılın sonlarında Musul’un kuzeydoğusundaki Başika’da bulunan kampa IŞİD’le savaşacaklara eğitim vermek amacıyla asker yollamasından bu yana gerilmişti.

Erdoğan, Irak Başbakanı Haydar el İbadi için, “Sen benim muhatabım değilsin, seviyemde değilsin… Irak’tan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil, biz bildiğimizi okuyacağız, bunu böyle bilesin” demişti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER