RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Türkiye Gerçekleri Kabullendi

Türkiye Gerçekleri Kabullendi
08.01.2017 © RAST HABER

İran Devrim Muhafızları Ordusu Siyasi Yardımcısı General Resul Sanai Rad, Suriye’deki gelişmeler, Türkiye’yi gerçekleri kabullenmeye zorlamıştır.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Siyasi Yardımcısı General Resul Sanai Rad, Türk yetkililerin bazı grupların Suriye’den çıkması gerektiği yönde açıklamalarına işaret ederek, “Halep savaşının beraberinde getirdiği sonuçlar bugün Türkiye’yi gerçekleri kabullenmeye zorlamıştır ve bu zaferin sağlanmasına yol açan parametrelerin hiçbirisi Suriye denkleminden dışarı çıkarılmayacaktır” diye konuştu.

General Sanai Rad, Suriye’deki ateşkesin gayet kırılgan olduğuna dikkati çekerek, bunun asıl nedeninin de teröristler ve destekçilerinin dengesiz davranışlarından kaynaklandığını belirtti.

Devrim Muhafızları Ordusu Siyasi Yardımcısı, bügünkü ateşkesin Suriye devletinin üstünlüğünü masaya yatırdığını açıklayarak, ancak bazı terör örgütlerinin bu fırsattan yeni bir nefes almak için yaralanmaya çalıştığını da bildirdi.

General Sanai Rad, son olarak şu açıklamalarda bulundu: Tüm bunlara rağmen diğer taraftan, bu ateşkes sonucu, muhalif örgütlerin arasında kopukluk oluşması da söz konusu olabilir. Daha önce Suriye devletini önemsemeyen örgütlerin yeni gelişmelerin ardından tekfirci teröristlerden uzaklaşmaları bekleniyor.

mehr

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER