RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Türkiye’nin Güvenliği Halep’te Başlar

Türkiye’ye yönelik tehditlerin kaynağında bitirilmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin güvenliği Gaziantep’te değil Halep’te başlar” dedi.

Türkiye’nin Güvenliği Halep’te Başlar
05.01.2017 © RAST HABER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören Metrosu’nun açılışı töreninde konuştu. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

15 Temmuz Keçiören’in dik duruşunun en güzel örneğidir. Keçiören gaziler, şehitler verdi. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Burada Keçiören’de Yozgat’tan, Çorum’dan Çankırı’dan, Kırıkkale’de, Karadeniz’den gelmiş vatandaşlarımız yaşıyor. Keçiören’de kimse kimseye bu Türk mü Çerkez mi Boşnak mı diye bakmaz. Kimse kimseye bu Sünni mi Alevi mi diye bakmaz. Burada herkes komşudur, dosttur, kardeştir.

Farklılıklar üzerinden milletimizi birbirine düşürmeye çalışıyorlar. Bugüne kadar denemedikleri yol kalmadı ama başarılı olamadılar. Kardeşliğimizi bozamadılar, birlik beraberliğimizi zedeleyemediler. Terör örgütü ve destekçileriyle vatandaşlarımız arasındaki ayrımı daima titizlikle yaptık. Kürt vatandaşlarımızın hayatlarını zehir edenleri milletimiz çok iyi gördü görüyor. En son olarak hayat tarzı tartışması üzerinden toplumun bir kesimini tahrik ediyorlar. Milletimiz hangi inançtan olursa olsun, şunu iyi biliyor. Türkiye terör örgütleri tarafından diz çöktürülmeye çalışılmaktadır. Bu millet er meydanından hiçbir zaman kaçmamıştır. Adam gibi karşımıza çıkamayanlar bizi arkadan hançerlemenin gayreti içerisindedir. Biz DEAŞ’ın tepesine binince daha ileri gitmeyin demeleri boşuna değil. Biz kendi göbeğimizi kendimiz kestik. DEAŞ’a karşı başka terör örgütünü destekleyenlerin bahaneleri saha inmemizle boşa çıktı. Bunların derdi bölgeyi terör örgütlerinden temizlemek değil, bölgenin kan ve ateş denizine dönüştürülmesidir. Bunların derdi DEAŞ’ı temizlemek değil. Ha DEAŞ ha PKK ha PYD ha DHKPC ha FETÖ hiçbirinin farkı yok.

Biz bu tehditleri oralarda karşılamazsak oralardaki kardeşlerimizin güvenliğini huzurunu koruyamayız. Türkiye’nin güvenliği Gaziantep’te değil Halep’te. Artvin’de değil Batum’da başlar. Ülkemize yönelik tehditleri kaynağında yok etmek zorundayız. Hem sahada hem masada olarak hukukumuzu sonuna kadar aramakta kararlıyız.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • haci bayazit ;

  Halep’te Noel kutlaması, İstanbul’da yılbaşı katliamı
  Halep’in özgürleştirilmesinin Türkiye’nin siyasal İslamcılarında yarattığı büyük hayal kırıklığı ve travma biliniyor. Halep’e gömülen sadece yeni-Osmanlıcı emperyal hevesler değildi çünkü; “cihadist enternasyonal” de, “bizim çocuklar” diye sahiplenilenler de, mezhepçi manyaklık da Halep’te mezara konulmuştu.
  Özgür Halep’te hayatın normale döndüğünü gösteren fotoğraflar, görüntüler görmeye başladık sonra. Farklı dinlerden, farklı etnik kökenlerden, farklı mezheplerden Suriye halkı kadınlı erkekli kentin kurtuluşunu kutluyordu Halep sokaklarında. En sembolik görüntülerden biri ise Noel’e ilişkin olandı. Beşer Esad ve eşi Esma Esad bir Katolik kilisesini ziyaret ederek Kilise cemaati ile birlikte Noel ayinine katıldılar ve Noel Baba kılığındaki çocuklarla fotoğraflar çektirdiler.
  Birgün Fatih Yaşlı 04.01.2017

  05.01.2017 5:02 pm
 • aa ;

  haber 1
  “ABD Katar, Suudi Arabistan ve Türkiye’nin muhalifleri silahlandırmasına izin verdi”

  haber 2

  Türkiye’nin Güvenliği Halep’te Başlar

  2 haber + sonuc bugün yasadigimiz olaylar

  05.01.2017 7:07 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER