RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Türkiye’nin İlk Kadın General Adayı Gözaltında

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na yönelik soruşturma kapsamında Ankara’da gözaltına alınanlar arasında TSK’nın ilk kadın general adayı Hava Pilot Kurmay Yarbay Bilgehan Bülbül’ün de olduğu ortaya çıktı.

Türkiye’nin İlk Kadın General Adayı Gözaltında
01.02.2017 © RAST HABER

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Hava Kuvvetleri Komutanlığına yönelik Cemaat soruşturması kapsamında gözaltına alınan 10 pilot arasında Türkiye’nin ilk kadın general adayı da bulunuyor.

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre, havacılara yönelik soruşturmada önceki gün gözaltına alınan askerler arasında Türkiye’nin gelecekteki ilk kadın generali olma ihtimali en yüksek kadın subay olarak gösterilen ve Genelkurmay Başkanlığı’nda çalışan Hava Pilot Kurmay Yarbay Bilgehan Bülbül’ün de olduğu ortaya çıktı. Bülbül’ün eşi Hava Pilot Kurmay Yarbay Nail Bülbül de soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Yarbay Bilgehan Bülbül ve eşi Nail Bülbül’ün, Cemaat’in sivil imamının savcılığa verdiği ifadeler doğrultusunda gözaltına alındığı belirtildi. Sivil imam, Bülbül çiftinin Eskişehir yolu üzerindeki bir sitede bulunan evlerinde imamlarla toplantı yaptıklarını iddia etti.

2016 yılı YAŞ toplantısında Albaylığa terfi ettirilmeyerek temdit alan Bilgehan Bülbül’ün, teamüller gereği 2017 yılında albay, 2022 yılında ise tuğgeneralliğe yükselmesinin önünde bir engel bulunmuyordu. Bülbül’ün orgeneralliğe kadar yükselerek ilk kadın Hava Kuvvetleri Komutanı olabileceği de belirtiliyordu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER