RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Türkiye’ye Başkanlık Sistemi Gelirse Ne Olur?

Türkiye’ye Başkanlık Sistemi Gelirse Ne Olur?
11.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER- Güncel Meydan sitesi tarafından gazeteci-yazar Banu Avar’ın başkanlık sistemi üzerine açıklamalarda bulunduğu “İthal Başkanlık Sistemi” isimli bir video yayımlandı.

Başkanlık sistemi tartışmalarının medyanın gündemine yeniden oturduğu şu esnada Banu Avar’ın başkanlık sistemi üzerine yaptığı açıklamalar oldukça dikkat çekti.

Banu Avar söz konusu videoda; başkanlık sisteminin ithal bir sistem olduğunu belirterek bu sistemle ulus devletin tarihten silineceğini ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin küresel efendilerin hizmetine verileceğini ifade ediyor.

Avar sözlerinin devamında; başkanlık sistemi sonucunda Türkiye’nin fiilen bir başkanın iki dudağı arasında kalacağını ve başta Güneydoğu olmak üzere özerk bölgelerinin ortaya çıkacağını vurguluyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • EBA Malik ;

    Tamamda Banu hanim sizin Kemalizm bu ulkeye ve millete ne getirdi? Kemalistler bunlara bunlarda onlara yani abbasiler emewilere emevilerde abbasilere ustunluk saglamaya calistigi gibi. anliyacagin sabibezzaman a.s. gelisine kadar hepinizin derdi milleti gonlunuzce gutmek.

    12.01.2017 12:47 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER