RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Türkiye’yi Neye Razı Etmeye Çalışıyorlar?

Türkiye’yi Neye Razı Etmeye Çalışıyorlar?
11.02.2017 © RAST HABER

Suriye, Irak, Yemen, Libya, Filistin… “Büyük Ortadoğu” yangın yeri… NATO, Amerika, AB itibar kaybında… Türkiye, Rusya, İran ve İslam dünyası yeni bloklaşmada…  Türkiye ise dünya güç savaşının tam odağında… İngiliz Başbakan Theresa May, Alman Başbakan Merkel, CIA Başkanı Pompeo ve son olarak da BM Genel Sekreteri Antonio Guterres Ankara’nın kapısını aşındırdı. Aynen 2. Dünya Savaşı öncesi Türkiye’ye yapılan “ziyaretler” gibi. Bayram değil, seyran değil. Bu gelişler iyi geliş değil!

MAY, MERKEL, TRUMP, PUTiN, GUTERRES, POMPEO, PEACH!

Önce dünya siyasetinde İngiliz derin devleti etkisiyle anılan, Brexit ile AB’den çıkan, İngiltere’nin yeni başbakanı Theresa May, ABD Başkanı Donald Trump’la görüşmesinin hemen ardından 28 Ocak’ta Ankara’ya adeta koşar adım gelmesiyle yoğun trafik başladı. May, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Külliye’de ağırlandı.

Ardından 2 Şubat’ta dünya siyasetine karşı hantal yapısıyla giderek etkisizleşen AB ve AB içinde de göçmen politikasıyla zor zamanlar yaşayan Almanya Şansölyesi Angele Merkel, Türkiye’ye geldi. 15 Temmuz  NATO/FETÖ darbesini yaşayan Türkiye’de TBMM’deki bombalanan bölümleri ziyaret eden Batılı tek lider de Merkel oldu.

Dünyanın güç merkezinin Atlantik’ten Asya’ya kaydığı ve adı konmamış bir küresel savaşın yaşandığı bir zaman diliminde ateş çemberiyle örülen Ortadoğu’nun gözde ülkesi Türkiye’ye son günlerde Batılı liderlerin biri geliyor, biri gidiyor. Ziyaretler, “Acaba Rusya-İran-Irak-Suriye ile yakınlaşarak bölgesel sorunları çözme eğilimine giren Türkiye’yi ABD/İsrail/AB blokunun kapısına bağlamaya mı yönelik?” sorularını akıllara getirdi. Dünya siyasetinin kabuk değiştirdiği, Batılı liderlerin değişime uğradığı bir dönemde Batı’nın üst düzey liderlerinin Türkiye ziyaretlerinin çetelesi sırasıyla şöyle gerçekleşti: 

MAY-MERKEL-TRUMP-PUTİN-GUTERRES-POMPEİ-PEACH!

Önce dünya siyasetinde İngiliz derin devleti etkisiyle anılan, Brexit ile AB’den çıkan, İngiltere’nin yeni başbakanı Theresa May, ABD Başkanı Donald Trump’la görüşmesinin hemen ardından 28 Ocak’ta Ankara’ya adeta koşar adım gelmesiyle yoğun trafik başladı. May, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Külliye’de ağırlandı. Ardından 2 Şubat’ta dünya siyasetine karşı hantal yapısıyla giderek etkisizleşen AB ve AB içinde de göçmen politikasıyla zor zamanlar yaşayan Almanya Şansölyesi Angele Merkel, Türkiye’ye geldi. 15 Temmuz NATO/FETÖ darbesini yaşayan Türkiye’de TBMM’deki bombalanan bölümleri ziyaret eden Batılı tek lider de Merkel oldu. Merkel’den sonra ise ABD Başkanı Trump’tan gece yarısı Erdoğan’a gelen telefon dikkat çekti. Hemen ardından ise CIA Başkanı Mark Pompei, Ankara’da başta MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü. Konunun Suriye, Rakka, terör ve ABD’deki FETÖ yapılanması olduğu açıklandı. Bütün bu süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefon görüşmeleri ise sıradan hale geldi. 

BM SEKRETERİ DE TÜRKİYE’Yİ UNUTMADI!

BM Genel Sekreteri AntonIo Guterres DE, Türkiye’ye iki günlüğüne geldi. Devletin zirvesiyle görüştü.

Guterres’in Türkiye’den sonra Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Katar ve Mısır’da ziyaretlerde bulunacak olması ve Almanya’nın Bonn kentine geçerek G-20 bakanlar toplantısına ve ardından da Münih’te yapılacak Güvenlik Konferansı’na katılacak olması ise dikkat çekiyor.

Yine BM Genel Sekreteri Guterres, Türkiye’ye iki günlüğüne geldi. Devletin zirvesiyle görüştü. Guterres’in Türkiye’den sonra Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Katar ve Mısır’da ziyaretlerde bulunacak olması ve Almanya’nın Bonn kentine geçerek G-20 bakanlar toplantısına ve ardından da Münih’te yapılacak Güvenlik Konferansı’na katılacak olması ise dikkat çekiyor. 

BATI TÜRKİYE’Yİ, TÜRKİYE İSRAİL’İ ZİYARET EDİYOR!

Batı’dan Türkiye’ye  bu ziyaretler yapılırken Türkiye’den yapılan bir ziyaret ise gayet dikkat çekti. Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İsrail’in İHH öncülüğündeki Mavi Marmara yardım gemisini basıp 10 vatandaşımızı şehit etmesinden sonra bakan düzeyinde Tel Aviv’i ziyaret eden ilk bakan oldu.

2.DÜNYA SAVAŞI ÖNCESİ GİBİ!

Türkiye’ye yönelen bu küresel ziyaret akını, tarihte Türkiye’yi 2. Dünya Savaşı’na katılmaya ikna etmek için Batıdan Ankara’ya yapılan ziyaretleri andırıyor. Türkiye, bütün baskılara rağmen 2. Dünya Savaşı’na aktif olarak girmeyip, son anda Batı bloğunun yanında yer almıştı.

Yine BM Genel Sekreteri Guterres, Türkiye’ye iki günlüğüne geldi. Devletin zirvesiyle görüştü. Guterres’in Türkiye’den sonra Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Katar ve Mısır’da ziyaretlerde bulunacak olması ve Almanya’nın Bonn kentine geçerek G-20 bakanlar toplantısına ve ardından da Münih’te yapılacak Güvenlik Konferansı’na katılacak olması ise dikkat çekiyor. 

Türkiye’ye yönelen bu küresel ziyaret akını, tarihte Türkiye’yi 2. Dünya Savaşı’na katılmaya ikna etmek için Batı’dan Ankara’ya yapılan ziyaretleri andırıyor. Türkiye, bütün baskılara rağmen 2. Dünya Savaşı’na aktif olarak girmeyip, son anda Batı blokunun yanında yer almıştı. 

TRUMP VE CIA BAŞKANI POMPEO

MERKEL’DEN sonra ise ABD Başkanı Donald Trump’tan gece yarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gelen telefon dikkat çekti. Hemen ardından ise CIA Başkanı Mark Pompeo, Ankara’da başta MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü.

İNGİLTERE GENELKURMAY BAŞKANI

Bu ziyaretlerin hemen ardından ise Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, resmi ziyaret için Ankara’ya gelen İngiltere Genelkurmay Başkanı Orgeneral Stuart Peach ile görüştü.

milligazete

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Kurtulmuş, ABD Başkanı Donald Trump döneminde ABD’nin genel olarak dünya politikasında önemli bir değişikliğe gidileceğinin sinyalleri geldiğini belirterek, “Ortadoğu politikasının büyük oranda değişeceği anlaşılıyor. Genel dünya siyasetinde farklı bir dengeyi oturtacağını ve Çin, Uzak Doğu’yu rekabetin merkezine alan yeni bir yaklaşımla Rusya ile ilişkilerini düzenlemeye çalışacağı, Orta Doğu’daki bu Amerika’nın jandarma görüntüsünden uzaklaştırmaya çalışacağı, bu arada yeni birtakım ittifaklar geliştireceği sinyali var. Avrupa’yla gergin, ama ipleri koparmayan bir ilişki içerisinde devam edeceği anlaşılıyor” sözlerine yer verdi.

  ——————-

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un almış olduğu sinyallere bakıldığında, Siyonist Trump yönetiminin, ABD emperyalizminin karşısında blok halinde ve sağlamca bir görünümle duran ve Rusya+İran+Çin vs. ‘den oluşan bu anti emperyalist blokun bu sağlam duruşunu öncelikle parçalayıp, dağıtma yönündeki çabalarına şahit olacaktır tüm dünya kamu oyu ! Bu bağlamda, bu blok içerisinde zayıf halka olarak (Sarı Öküz) düşündüğü Çin’i öncelikli hedef tahtasına koyacak ve Çin’i, Rusya’ya dünya kapsamında sunulacak tavizlerle gözlerini boyayıp, bu taktik saldırı konusu karşısında sessiz ve pasif kalması sonucu sağlanıp, Çin’i bu anti emperyal direniş blokundan koparma işlemi tamamlandıktan sonra sıra, büyük bir ihtimalle diğer bir sarı öküz olarak görülen İran’a gelecek ve en sonra da yalnız ve güçsüzleştirilmiş Rusya’yla olan final kapışmasına sıra gelecektir Trump yönetiminin taktik mücadele sıralamasındaki öncelik konumu budur şüphesiz !!!…

  Türkiye konusundaki Ak Parti hakkındaki temel niyeti de aşağı yukarı bu benzer sui niyet kapsamında görünmektedir ; yani Türkiye’yi, bir defalığına olsun bu Avrasya blokundan, kırıntı ve çok cazip tavizlerle bir kez olsun Avrasya Cephesi’nden uzak tutucu ve araya soğukluk, güvensizlik ve kırgılıklar sokup Türkiye’yi, daha doğrusu Ak Parti yönetimini bu Cephe’den uzaklaştırıp, bir daha bir araya gelemeyecek biçimdeki güvensizlik ve kırgınlıklarla yalnızlaştırdıktan sonra yarım kalmış hesabını tamamlayacağından en ama unutulmasın ki en ufak bir şüpheye dahi yer yoktur derin düşünce ve objektif yorum dünyamızda !!!…

  11.02.2017 1:12 pm
 • MALCOLM-XX ;

  Bunu yani bu anti emperyalist bloku kesinlikle parçalamak zorunda görmektedir kendisini şu anki ABD’nin Siyonist yönetimi ola Trump yönetimi ; çünkü üçü birden rahatlıkla ve topluca yenilebilecek lokma küçüklüğünde değildir bu direniş bloku !!!… Bu yüzden yenilebilir lezzizlikte ve kıvamdaki lokma parçalarına ayırmak şart ve elzem görünmektedir ABD yönetimi için !!!… O da zaten bunu yapacaktır ki, yapmaya da başlamış görünmektedir halihazırda maalesef !!!…

  11.02.2017 1:23 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER