RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Türkiye ile Aynı Görüşteyiz

Türkiye ile Aynı Görüşteyiz
08.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Arabistan Dışişleri Bakanı Adil El-Cübeyr ile Ankara’da düzenlediği basın toplantısında, İran, Kürt gruplar ve Amerika ile ilişkiler olmak üzere çeşitli bölge meseleleri hakkında konuştu.

Arabistan Dışişleri Bakanı İran konusunda Ankara ve Riyad’ın İran’ın bölgedeki müdahaleleri konusunda ortak bir görüşe sahip olduğunu iddia etti.

Adil El-Cübeyr Riyad’ın Kürtler hakkındaki politikasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’nin Kürt terör örgütleriyle mücadelesini destekliyoruz. Arabistan terörle mücadele konusunda Türkiye’yi desteklemektedir.”

Mevlüt Çavuşoğlu ise bu görüşmede şu ifadelerde bulundu: “Biz Arabistan ile Suriye’de IŞİD’e karşı mücadele konusunda ortak bir duruşa sahibiz. IŞİD ile El-Bab, Rakka ve Musul’da daki savaşın yeni aşaması çok önemlidir.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuşmasının devamında şunları söyledi: “Recep Tayyip Erdoğan ve Amerika Başkanı Donald Trump arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde IŞİD ile mücadele konusu görüşüldü.

Biz terörist gruplarla IŞİD ile savaşta işbirliği yapmayacağız ve bölgedeki yeni aşamada Arabistan ve Amerika ile işbirliği içinde olacağız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER