RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Uluslararası Af Örgütü’nden Bahreyn Uyarısı

Uluslararası Af Örgütü dün  Bahreyn’deki durum konusunda uyarıda bulundu.

Uluslararası Af Örgütü’nden Bahreyn Uyarısı
15.02.2017 © RAST HABER

Press Tv’nin haberine göre, Uluslararası Af Örgütü, Bahreyn’de insan haklarının durumunu facia olarak nitelerken, ülkede demokratik ve barışçıl gösterilerde bulunan göstericilerin  tutuklanmasını ve idam edilmesinin yaygın bir durum olduğunu ifade etti.

Uluslararası Af Örgütü Bölge Dairesi Araştırma Müdür Yardımcısı Lynn Maalof,  Beyrut’ta yaptığı açıklamada, Al-i Halife rejiminin  güvenlik güçleri üzerinde kontrolünün olmadığını ve güvenlik güçlerinin muhaliflerin haklarına  saygı göstermediklerini söyledi.

Maalof, Bahreyn rejiminin idam cezalarını durdurmadığını ve bu durumun Bahreyn’de çok ciddi bir insani bir meseleye döndüğünü belirtti.

Öte yandan Bahreyn El Vifak İslam Cemiyeti Genel  Sekreteri Yardımcısı da, Bahreyn rejiminin baskıcı siyasetlerine karşı uyarıda bulunarak yeni neslin inkılab bayrağı taşıdıklarını söyledi. Genel Sekreter Yardımcısı ayrıca Bahreyn rejimine Şeyh İsa Kasım’a yönelik her türlü  saldırının Bahreyn’in bütün Şii müslümanlarına yapılmış kabul edecekleri yönünde uyarıda bulundu. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER