RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Uluslararası Ülkeler Teröre Destek Verdikçe Huzur Bulamayız

Uluslararası Ülkeler Teröre Destek Verdikçe Huzur Bulamayız
02.01.2017 © RAST HABER

Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, yılbaşının ilk saatlerinde Ortaköy’de düzenlenen Reina saldırısının niteliği açısından önceki terör eylemlerinden farklı olduğunu belirtti. Kurtulmuş, saldırganın eşkal ve parmak izi gibi bilgilere ulaşıldığını da söyledi.

Kurtulmuş’un açıklamalarından satır başları:

 • Türkiye’nin sınırdışı operasyonlarının verdiği rahatsızlıktan ötürü düzenlenen bir terör eylemidir. Ancak Türkiye bıkmayacak ve yılmadan operasyonlarına devam edecektir.
 • Türkiye de 2017’de bu terör örgütlerinin başına bela olmaya devam edecektir.
 • Sosyal medyadan yapılan bir takım fütursuz, şuursuz dengesiz paylaşımlarla Türk milletinin arasını açmaya çalışıyorlar. Ama Türk milletinin şuuru gayet yerindedir ve bunlara paye vermeyecektir. Halkımız arasında ayrılık yaratmak için yapılmış bir saldırıdır.
 • Ancak halkımız uyanıktır ve uyanık davranmaya devam etmelidir.
 • Saldırının ne eğlence merkezi ne de ibadethanede yapılmış olması fark etmez. Hayat şartlarına saldırı üzerinde milletimizi bölemezler, buna izin vermeyeceğiz. Elleri kırılsın ve onlara bu işi yaptıranların da kendilerine çeki düzen vermelerini istiyoruz.
 • Uluslararası ülkeler küresel terör örgütlerine lojistik ve silah desteği vermeye devam ettikçe, hiçbir ülkenin insanı artık rahata eremez, huzur bulamaz. Uluslararası camianın timsah gözyaşı dökmesinin bir anlamı yok.
 • Türkiye olarak bütün uluslararası camiaya yaptığımız çağrıdır. Terör örgütlerini desteklemeye hemen son verilmeli.
 • Irak yönetimiyle yeni bir dönem başlatılıyor. Sayın Başbakanımız ziyarette bulunacak. Teröre karşı ortak mücadele, Irak’ın şehir şehir geleceğinin nasıl olması gerektiği ele alınacaktır. Irak’ta da yeni bir barış perspektif kapıdadır. Türkiye çevresindeki bu sorunları birer birer çözecek ve yoluna devam edecektir” ifadelerini kullandı.
 • Bütün soruşturmalar zor ama bu soruşturma çok titizlikle yürütülmesi gerekiyor. Saldırganın eşkali ve parmak izi gibi bilgilere ulaşılmıştır. Ancak bu soruşturma bir tek fazla bilgi bile verilemeyecek bir soruşturma.
 • OHAL laf olsun diye başlatılan bir şey değil. Sürmesi gerektiği kadar sürecektir.
 • Son zamanlarda 248 saldırı gerçekleşmeden önlendi.
 • Uluslararası güçler, yeri geldiği zaman dost gibi görünüyor, yeri geldiğinde sizden daha terör karşıtı gibi görünüyorlar. Ama sonra görüyorsunuz ki bu örgütlere yardımcı oluyorlar. Terör örgütlerinin arkasındaki desteği bir haftalığına çeksinler.
 • ‘BU ÜLKE DİNGONUN AHIRI DEĞİL’
 • Sosyal medya sorumsuzca yayın yapılacak bir mecra değildir. Bu nedenle ‘ayaklarını denk alsınlar’ dedim. Provakatif olarak kullanılan tüm sosyal medya hesaplarını kontrol ediyoruz. Etmeye de devam edeceğiz. Bu memeleket dingonun ahırı değildir. Bu fitne fesat sokmaya çalışanlarla mücadeleye devam edeceğiz. Milleti bölmelerine, düşmanlık tohumları ekmelerine izin vermeyeceğiz. Bundan alınanlar olursa da alınmaya devam etsin.
 • Ülke menfaatleriyle bağdaşmayan paylaşımlar suçtur. Bütün yayınlar takip edilecek. 347 sosyal medya hesabı hakkında soruşturma başlatıldı. 92 kişi hakkında işlem yapıldı.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Uluslararası Ülkeler Teröre Destek Verdikçe Huzur Bulamayız

  Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, yılbaşının ilk saatlerinde Ortaköy’de düzenlenen Reina saldırısının niteliği açısından önceki terör eylemlerinden farklı olduğunu belirtti. Kurtulmuş, saldırganın eşkal ve parmak izi gibi bilgilere ulaşıldığını da söyledi.

  ————–

  BURAYA KADAR ÇOK DOĞRU !

  ZATEN GEÇENLERDE SANIYORUM SN. CB. ERDOĞAN’ DA, ABD’NİN IŞİD VE PYD’YE OLAN DESTEĞİNDEN BAHSETMİŞTİ ; YANİ ABD’NİN, DERİN VE KARANLIK BİR DEVLET OLMASI ANLAMINDA TERÖRE DESTEK OLDUĞUNU BELİRTMİŞ VE ÇOK HAKLI OLARAK BUNDAN ŞİKAYET ETMİŞ VE TÜRK-DÜNYA KAMUOYUNDAN DA MANEVİ DESTEK KAZANMIŞTI ; BURAYA KADAR ÇOK GÜZEL DE, BU AYNI TÜRK-DÜNYA KAMUOYU SORMAZ MI ADAMA, ‘YAHU BU TERÖRE DESTEK VEREN ÜLKELERE, TERÖRE DAHA İYİ HİZMET VERMELERİ VE ÜLKENİZDEKİ 15 TEMMUZ DARBESİNİN YÖNETİM VE İSTİŞARE MERKEZİ OLAN İNCİRLİK’İ NEDEN BU TERÖR DESTEKÇİLERİNE KAPATMIYORSUNUZ VE TERÖR DESTEKÇİLERİNE DESTEK SUNMUŞ OLMA KONUMUNA DÜŞMÜŞ OLMUYOR MUSUNUZ ŞİMDİ YANİ ?! BU NE BÜYÜK YANLIŞTIR BU SİZİN YAPTIĞINIZ ?!

  KINANILACAK BİR AYIP DEĞİL MİDİR BU SİZİN YAPTIĞINIZ GERÇEKTEN ?!…

  VALLAHİ AYIP DEĞİLSE, PES DOĞRUSU !…

  03.01.2017 6:28 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER