RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Vahhabi Düşünce Terörün Kaynağıdır

Yemen konuları uzmanı Muhammed Cesar, Amerika Başkanı’nın bazı ülke vatandaşlarının Amerika’ya girişini yasaklayan son kararına tepki göstererek, Amerika istihbarat teşkilatlarının Vahabi düşüncenin terör operasyonlarının kaynağı olduğunu çok iyi bildiğini söyledi.

Vahhabi Düşünce Terörün Kaynağıdır
31.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Amerika Başkanı Donald Trump cuma günü göçmen ve sığınmacıların Amerika’ya girişinin çok hassas ve dikkatli bir şekilde incelenip değerlendirilmesi konusundaki kararı imzaladı ve yürürlüğe koydu.

Bu karar göre 2017 yılında Amerika’ya girecek olan sığınmacıların sayısını en fazla 50 bin kişi olarak sınırlandırdı.

Bu sayı yaklaşık olarak 2016 yılında Amerika’ya gelen sığınmacıların yarısına tekabül ediyor. 2016 yılında 117 bin sığınmacı Amerika’ya gelmişti.

Trump, Amerika Başkanlık seçim kampanyalarında defalarca Müslümanların Amerika’ya girişinin tamamen yasaklanmasını istedi.

Yemen konuları uzmanı Muhammed Cesar Tesnim Haber Ajansı’na verdiği röportajda Amerika Başkanı’nın İran, Irak ve Yemen gibi bazı ülkelerdeki Müslümanların Amerika’ya girişini yasaklayan son kararı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Amerika İstihbarat Teşkilatları Vahhabi düşüncenin terör operasyonlarının kaynağı olduğunu çok iyi biliyor

Muhammed Cesar şunları söyledi: “Amerika’nın yeni başkanının sanki yaşanan bütün terör eylemelerinin sorumlusu bu vatandaşlarmış gibi, bazı ülke vatandaşlarının girişini yasaklaması çok ilginçtir. Amerika istihbarat teşkilatları terörizmin kaynağının ne olduğunu çok iyi bilmekte ve teröristleri destekleyenleri çok iyi tanımaktadır. Amerika istihbarat teşkilatları defalarca Vahhabi düşüncenin terör operasyonlarının kaynağı olduğunu ve teröristlerin düşüncesini beslediğini açıklamıştır. Bu mezhepten başka hiçbir mezhep insan öldürmeye izin vermemektedir.”

Yemenlilerin büyük çoğunluğunu mezhebi ılımlı ve barışçıl olmayı tercih etmektedir

Cesar röportajının devamında Yemen’in de Amerika’ya giriş izni yasaklanan ülkeler arasında olmasına tepki göstererek şunları söyledi: “Yemenliler hiçbir zaman teröristler arasında olmamıştır ve hiçbir zaman başka bir ülkeye saldırmamıştır. Yemenlilerin büyük çoğunluğunun mezhebi barışçıl ve ılımlı olmayı tercih etmektedir.

Şunu hatırlatmak gerekir ki Yemenliler İslam’ın Güneydoğu Asya ülkelerinde, Malezya ve Endonezya’da yayılmasında önemli rol oynamıştır. Bu yüzden Amerikalı politikacılara aldıkları kararları yeniden gözden geçirmelerini ve terörizmi oluşturan Vahhabi düşünceyi daha fazla incelemelerini tavsiye ediyorum.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • MALCOLM-XX ;

  Vahhabi Düşünce Terörün Kaynağıdır
  Yemen konuları uzmanı Muhammed Cesar, Amerika Başkanı’nın bazı ülke vatandaşlarının Amerika’ya girişini yasaklayan son kararına tepki göstererek, Amerika istihbarat teşkilatlarının Vahabi düşüncenin terör operasyonlarının kaynağı olduğunu çok iyi bildiğini söyledi.

  ————-

  KESİNLİKLE VE EN UFAK BİR TEREDDÜTE VE DUYGUSALLIĞI DAHİ YER VERMEDEN DURUM MAALESEF BUNDAN İBARETTİR VE DE TÜM YERYÜZÜNDE BU VAHHABİ İDEOLOJİ GİBİ TÜM İNSANLIK AİLESİ İÇİN TERÖR VE TERÖRİST ÜRETEN İKİNCİ BİR TEHLİKELİ İDEOLOJİ FİLAN DA YOKTUR SANIYORUM !!!…

  31.01.2017 3:58 pm
 • seyid yiğit ;

  Selefi mantık… ISID ve Hariciliğin Larva halidir

  01.02.2017 1:21 am
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER