RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile Esad Görüştü

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Suriye lideri Beşar Esad ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Konuşmada Maduro’nun teröre karşı mücadelede Suriye’yi tebrik ettiği açıklandı.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro ile Esad Görüştü
31.01.2017 © RAST HABER

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’dan bir telefon görüşmesi aldı. Maduro, Suriye’nin maruz kaldığı saldırılar karşısındaki mücadelesi  ve duruşu nedeniyle Esad’a tebriklerini iletti.

İki ülkede meydana gelen son gelişmelerin masaya yatırıldığı telefon görüşmesinde Maduro, Suriye’nin, düşman devletler tarafından desteklenen teröre karşı savaşta sağladığı başarılardan dolayı Cumhurbaşkanı Esad ve tüm Suriye halkını kutladı. Maduro, Suriye’nin teröre karşı bu başarı ve zaferlerinin, evrensel savaş karşısında Suriyelilerin vatanlarını savunmada liderleri ve ordularıyla omuz omuza onurlu bir mücadele vermeleri sonucunda meydana geldiğine dikkat çekti.

Resmi Suriye Arap Haber Ajansı’nın haberine göre, Venezuela ’nın Suriye’yi destekleyen ilkeli ve sabit tutumunun altını çizen Maduro, Suriye’nin en kısa zaman içinde güvenlik ve istikrarına yeniden kavuşması temennilerini ifade etti.

ESAD: BAĞIMSIZLIKTAKİ ISRARIMIZ NEDENİYLE HEDEFİZ

Esad ise Suriye’ye desteğinden dolayı Cumhurbaşkanı Maduro ve Venezuela ’ya takdirlerini dile getirdi. Suriye ve Venezuela’nın maruz kaldığı dış saldırı ve baskıların kaosu yayma ve istikrarı sabote etmekle iki ülkeyi zayıflatmayı amaçladığını belirten Esad, iki ülkenin bağımsızlıkları ve egemenliklerini koruma ısrarları ve kararlılıkları nedeniyle dış dayatma ve müdahalelere maruz kaldıklarını anlattı.

Esad, bir kısım devletlerin Suriye ve Venezuela’dan halklarının çıkarlarına karşı olarak egemenlikleri ve bağımsız kararlarından ödün vermelerini amaçladıklarını söyledi.

ajanslar

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER