RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Yahudiler BM’in Kararından Memnun

Yahudiler BM’in Kararından Memnun
30.12.2016 © RAST HABER

Siyonizm karşıtı Yahudiler BM’in Filistin kararından memnun olduklarını belirterek, kararın ‘İsrail’i tamamen ortadan kaldırma yolunda atılmış ilk adım’ olduğunu söyledi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne, Malezya, Venezüella, Yeni Zelanda ve Senegal tarafından sunulan İsrail’in Filistin topraklarındaki yerleşke yapımının durdurulmasını isteyen taslağı onayladı. Güvenlik Konseyi üyelerinden Amerika ise kararı veto etme hakkını kullanmadı. Konseyin diğer 14 üyesi kararı kabul etti.

Amerika’da bulunan Neturei Karta Anti-Siyonist hareketinin sözcüsü David Weiss İran’ın Tesnim Haber Ajansı’na verdiği röportajda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin Siyonist Rejimin yerleşke yapımını kınayan son kararına değindi.

“KARARDAN ÇOK MUTLU OLDUK”

David Weiss “Dünya genelinde birçok Yahudi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin aldığı karardan dolayı kutlama yaptı ve biz alınan bu karardan çok mutlu olduk. Anti-Siyonist bir hareket olarak, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyini aldıkları bu karardan dolayı tebrik ettik. Bugün bu kararı destekleyen Yahudiler Birleşmiş Milletler Genel Merkezi önünde toplanacak ve bu kararı desteklediklerini açıklayacaklar” dedi.

“İSRAİL’İN İŞLEDİĞİ CİNAYETLERE KARŞIYIZ”

Neturei Karta Anti-Siyonist Hareketi Sözcüsü Weiss “Bu karar ilk adım sayılmaktadır ve biz her zaman İsrail’in tamamen gayri meşru olduğunu ve işlediği cinayetlere karşı olduğumuzu açıkladık. Siyonizm aslında İsrail Hükümetinin arkasındaki bir düşüncedir ve hatta Kudüs’te bulunan Yahudiler ve Hahamlar da İsrail ve ideolojisine ve yasa dışı bir şekilde gerçekleşen yerleşke yapımına muhalifler. Sık sık İsrail Hükümetinin eylemlerine karşı protesto gerçekleştiriyorlar” ifadelerini kullandı.

‘İSRAİL’İ ORTADAN KALDIRMA YOLUNDA ATILMIŞ İLK ADIM’

Weiss sözlerine şöyle devam etti:

“Bize göre, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin bu eylemi İsrail’i tamamen ortadan kaldırma yolunda atılmış ilk adımdır. Filistin topraklarının İsrail tarafından parça parça işgal edilmesi kabul edilemez bir durumdur. İsrail Hükümeti Yahudiler adına Filistinlilere karşı kendi eylemlerini gerçekleştirmekte ve onların topraklarını işgal etmektedir ve bu asla kabul edilemez bir durumdur.”

“FİLİSTİN HALKINA KARŞI YAPILAN EYLEMLERDEN ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ”

Neturei Karta Sözcüsü Weiss “Yahudi tarihi üç bin yıl öncesine dayanmaktadır ama Siyonizm düşüncesi 130 yıl önce başlamıştır ve biz Filistin halkına karşı yapılan eylemlerden dolayı derin üzüntü duyuyoruz. Çünkü Siyonistlerin Yahudilik adı altında işlediği cinayetlere şahit oluyoruz” dedi.

‘YAHUDİLER VE MÜSLÜMANLAR…’

“Siyonistler Müslümanların Yahudilerden nefret ettiğini iddia ediyorlar, oysa ki bu bir yalan. Çünkü Yahudilerin ataları yıllar önce Müslümanlar ile birlikte yaşamıştır ve biz Müslümanlara teşekkür ediyoruz.”

abc gazetesi

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER