RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Yarın İstanbul’da Okullar Tatil Mi?

Binlerce öğrenci bu sorunun yanıtını arıyor. İstanbul’da bu hafta 28 Aralık, 29 Aralık, 30 Aralık, okullar tatil olacak mı? Kar yağışı İstanbul’u etkisi altına alacak. İstanbul’da kar yağışı başlanmasıyla birlikte okulların yarın tatil olup olmayacağı merak konusu oldu. İstanbul Valiliği kar tatili açıklaması yaparsa bu sayfada açıklanacak.

Yarın İstanbul’da Okullar Tatil Mi?
28.12.2016 © RAST HABER

Soğuk hava Batı’yı etkisi altına alıyor. İstanbul da dahil olmak üzere bir çok ilde kar yağışı bekleniyor. İstanbul hava durumu kar saati belli meteoroloji günler öncesinden uyarmıştı. İstanbul’da beklenen kar yağışı bu gece başlayacak ve 3 gün boyunca etkili Okullar tatil mi sorusuna yanıt herhangi bir kurumdan gelmiş değil. İstanbul Valisi Şahin konu ile ilgili açıklama yaptığı anda haberimizden öğrenebilirsiniz. İstanbul’da kar yağışının başlamasıyla belediyenin önlemleri de hız kazandı. Yol kenarında hazır bekletilen karla mücadele araçları, trafikte yaşanabilecek olumsuz bir duruma anında müdahale edecek.

İSTANBUL İÇİN AÇIKLAMA

Meteoroloji dün de İstanbul için kar uyarısı yapmıştı. Verilen bilgiye göre İstanbul’da bu geceden itibaren karla karışık yağmur bekleniyor. Yağışın perşembe akşamı, cuma ve cumartesi günleri aralıklarla il genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışları şeklinde etkili olmasının beklendiği ifade edilen açıklamada, “Kıyılarda ciddi bir örtü yapması beklenmiyor, ancak kentin iç ve yüksek kesimlerinde 5 – 10 cm kadar örtü yapabileceği bekleniyor” denildi.

İSTANBUL’DA KAR 22.00’DE BAŞLAYACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, gazetecilere kentte yaşayan evsiz vatandaşlar icin düzenlenen Zeytinburnu Spor Kompleksi’ni gösterdi. Baraçlı, meteorolojinin İstanbul’da kar uyarısıyla ilgili alınan önlemleri anlattı. Baraçlı, saat 22.00’den sonra kar yağışının beklendiğini, 7 bin personel ve bin 345 araçla İstanbul’un her noktasında aktif hareket ettiklerini, ayrıca 43 noktada buz önleyici uyarıcı sistemle tedbir aldıklarını belirtti. Vatandaşlara araçlarına kış lastiği taktırmaları ve toplu taşımayı tercih etmeleri uyarısı yapan Baraçlı, şunları söyledi: “Ekiplerimiz kent genelindeki 7 bin 373 kilometre yol ağında ve 363 müdahale noktasında 24 saat kışa hazır olarak bekliyor. Otoyollarda 6 kar kaplanı, 43 kritik noktada buzlanma erken uyarı sistemi, kritik kavşaklarda 48 kurtarıcı, köylerde ise 145 bıçaklı traktör ve kar küreme timleri karla mücadele çalışmalarına katılıyor. Karla mücadelede kullanılmak üzere 245 bin ton tuz depolarda bekletiliyor. İlçelere 40 bin ton tuz verilirken, kritik noktalara torbalarla 10 bin ton tuz bırakıldı.”

İSTANBUL’DA OKULLAR YARIN TATİL OLACAK MI?

Binlerce öğrenci bu sorunun yanıtını arıyor. İstanbul’da bu hafta 28 Aralık, 29 Aralık, 30 Aralık, okullar tatil olacak mı? Konuyla ilgili Valilikten resmi bir açıklama gelmemesine karşın İstanbul’da şuan için okulların tatil olması beklenmiyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU KAR SAATİ BELLİ

İstanbul hava durumu kar saati belli meteoroloji günler öncesinden uyarmıştı. İstanbul’da beklenen kar yağışı bu gece başlayacak ve 3 gün boyunca etkili olacak. İstanbul hava durumu saatlik tahmin meteoroloji açıkladı. İstanbul’a bu gece kar geliyor ve 3 gün boyunca etkili olacak. Beklenen kar yağışı saat 01.00’de başlayacak yarına dikkat!

 

İSTANBUL’A 30 CM KAR YAĞACAK

İstanbul’da çarşamba karla karışık yağmur, perşembe ile 1 ocak pazar günleri arasında ise fırtına eşliğinde (30-80 km/s) kuvvetli kar yağışlarının (3 ila 30 cm aralığında) yaşanacağı tahmin ediliyor.

Kar yağışı ve fırtınanın İstanbul başta olmak üzere yurdun büyük bölümünde etkili olacağı tahmin ediliyor.
Bugün Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Bingöl çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Kuzey Ege kıyıları, Doğu Karadeniz ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

İSTANBUL KAR MÜCADELESİNE HAZIR

İstanbul’da kar yağışının başlamasıyla belediyenin önlemleri de hız kazandı. Yol kenarında hazır bekletilen karla mücadele araçları, trafikte yaşanabilecek olumsuz bir duruma anında müdahale edecek.  İstanbul’da kar yağışının başlamasıyla karla mücadele önlemleri de tamamlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlık ekipler, karla mücadele için gereken hazırlıkları yaparak yollardaki yerini aldı. İBB görevlisi Yaşar Yılmaz Güney, “Hazırlıklarımızı yaptık, güzergahlarımızda hazır bekliyoruz. Tuzlarımız hazır. Don ihtimaline karşı yolların temizliğini ve buzlamasını yapacağız. İnsanların güvenli şekilde yolculuk etmesini sağlayacağız” dedi.

YURDUN BÜYÜK BÖLÜMÜNDE KAR ALARMI!

Bugün Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu dışında yurt genelinde yağış bekleniyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur iç kesimlerde karla karışık yağmur ve genellikle kar şeklinde olacağı ve İç Anadolu’nun güney ve batısı, Toroslar Mevkii, Afyonkarahisar, Isparta çevrelerinde yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar, Antalya’nın doğusu ve Mersin’in batı kesimlerinde kuvvetli yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Anadolu’nun batısında kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

Ankara: Çok bulutlu ve kar yağışlı (Yağışların akşam saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor) 1

İstanbul: Çok bulutlu, Avrupa yakası hafif olmak üzere aralıklı yağmurlu 6

İzmir: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8

Bursa: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı (Yağışların, gece saatlerinden itibaren yoğun olmak üzere kar şeklinde olması bekleniyor) 5

Adana: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren doğu kesimleri ile zamanla il genelinin yağmurlu (Yağışların gece saatlerinden itibaren kıyılarda kuvvetli yağmur, iç ve yüksek kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor) 14

Antalya: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu (Yağışların gece saatlerinden itibaren kıyılarda kuvvetli yağmur, iç ve yüksek kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor) 12

Samsun: Çok bulutlu, akşam ilk saatlerinden itibaren yağmurlu 9

Trabzon: Çok bulutlu, ilk saatlerde hafif yağmur ve sağanak yağışlı 8

Erzurum: Çok bulutlu -1

Diyarbakır: Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra kuzey kesimleri kar yağışlı 9

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER