RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Yemen Ordusu Arabistan’ın Askeri Üslerine Füze Saldırısı Düzenledi

Yemen Ordusu Arabistan’ın Askeri Üslerine Füze Saldırısı Düzenledi
07.02.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Suudi Arabistan’ın güneyindeki Cizan’da yer alan birçok askeri üs Yemen ordusunun füzelerinin hedefi oldu.

Fars Haber Ajansı’nın haberine göre, Yemen Ordusu  sözkonusu saldırılarda  çok sayıda Suudi rejim askerinin öldüğünü ve yaralandığını açıkladı.

Bu doğrultuda, Yemen ordusunun kullandığı Zelzal-1 füzelerinin tam isabet ettiği bildirildi.

Yemenli kaynaklar, Yemen ordusu ve halk güçleri topçu birliklerinin, bir kaç üsste askerlerin içtima alanını hedef aldıklarını  bildirirken El Mesire kanalı da, Yemen ordusu füze birliklerinin  Zahran bölgesinde Suudi rejimi hedef aldığını belirtti.

Hatırlanacağı üzere geçen pazar günü de Riyad’ın batısında yer alan bir askeri üs Yemen’in balistik füzesinin hedefi olmuştu.

Öte yandan askeri bir kaynak Yemen Ordusu ve Halk Güçlerinin Katyuşa füzeleriyle Arabistan’ın Necran’daki El-Akafe kışlasını yerle bir ettiğini açıkladı.

Ordu ve Yemen halk güçleri Yam dağlarının doğusunda bulunan Ghur Sahip ve El-Mevagi mevzilerini yeniden alma operasyonlarında Yemen’in istifa eden Cumhurbaşkanı Abd Rabbuh Mansur Hadi’ye bağlı birçok kuvveti öldürdü ve yaraladı.

Islah Partisi’nin El Mehvit eyaleti Sorumlusu Hamud El-Harbi, ülkenin batısında bulunan Hicce eyaletindeki Midi çölünde, ordu ve Yemen halk güçleriyle yaşanan çatışmada öldürüldü.

Bu gelişmelerle eş zamanlı olarak işgalci Suudi koalisyon uçakları Hicce eyaletindeki Midi sınır şehrini bombaladı.

Ordu ve Yemen halk komitesi, ülkenin doğusunda bulunan Şabuh eyaletinin batısındaki Asilan bölgesinde Mansur Hadi kuvvetlerine bağlı üç askeri aracı etkisiz hale getirdi.

Yemen’in istifa eden cumhurbaşkanına bağlı kuvvetlerin Taiz şehrinin El-Hud bölgesine düzenledikleri havan topu saldırısında bir kadın ve iki çocuk yaralandı.

Suudi Arabistan bazı bölge Arap ülkelerinin koalisyonuyla Yemen’in istifa eden Cumhurbaşkanı Abd Rabbuh Mansur Hadi’yi yeniden iktidara geçirebilmek için 26 Mart 2015 yılında Yemen’e karşı saldırılarını başlattı ama bu saldırıların Suudi Rejim için Yemen’in tahrip edilmesi ve binlerce masum insanın öldürülmesinden başka bir sonucu olmadı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER