RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Yemen’e Yönelik Saldırı Kararı Washington’da Alındı

Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü, Arabistan’ın Yemen topraklarına saldırılarının devam etmesi halinde, ordu ve Yemen Halk Güçleri’nin savaşı Arabistan topraklarına sürükleyeceğini vurguladı.

Yemen’e Yönelik Saldırı Kararı Washington’da Alındı
01.01.2017 © RAST HABER

RASTHABER-Yemen Ensarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdusselam, Suudi-Arap koalisyonunun saldırılarının devam etmesi halinde, ordu ve halk güçlerinin Arabistan ile yapılan savaşı bu ülkenin topraklarına çekeceklerini açıkladı.

Abdusselam yeni yıl münasebetiyle yayımladığı mesajda; “Savaşın sınır ötesine taşınması ve genişlemesi ve Arabistan’a füze ile cevap verilmesi dine ve yasalara göre caiz olup, milli, insani ve ahlaki bir vazife sayılmaktadır. işgalciler karşında direniş gösterilmelidir” ifadesinde bulundu.

Abdusselam, Yemen halkının dayatılan bir savaşla karşı karşıya olduğunu, kararlı ve ileri görüşlü bir şekilde kendini savunduğunu belirterek şunları söyledi: “Yemen’e karşı bir saldırıda bulunulması Amerika’nın kararıydı. Bu karar Washington’da alındı. Amerika Birleşik Devletleri’nin bu krizi diplomatik olarak çözmek için gösterdiği son çabalar hiçbir etkisi olmayan çabalardır.”

Amerika olmasaydı Arabistan’ın Yemen’e saldırmaya cesaretinin olacağına inanmıyorum. Eğer Amerika Birleşik Devletleri tarafından savaşın durdurulmasına ilişkin kesin bir karar alınmış olsaydı, şimdiye kadar Arabistan isteği doğrultusunda olmasa bile, Amerika’nın emirlerine itaat ederdi.

Arabistan önceden kaybettiği bir savaşa girdi ve tuzağa düştü. Buradaki tek yasal konu, Yemen’in Suudi- Amerika saldırıları karşında kendisini savunmasıdır.

Yemen Yüksek Konseyi ve Ulusal Kurtuluş Hükümeti bu ülkenin birlik içerisindeki halkının isteklerinin temsilcisidir ve parlamento tarafından güven oyu almıştır. Dünya kuzeyden güneye Yemen halkının temsilci olan bu hükümet kuruluşları ve teşkilatlarıyla ilişki içerisinde olmalıdır.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER