RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Yeni Devletin Kurulmasına İzin Vermeyeceğiz

Yeni Devletin Kurulmasına İzin Vermeyeceğiz
24.12.2016 © RAST HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu açılışında konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından notlar;

‘MİLLİ SEFERBERLİK ELİNE SİLAHI AL ÇIK DEĞİL’

* Hükümetimiz iş dünyasına, esnaflara çok destek verdi. Vermeye devam edecek. İş dünyasından tek beklentimiz piyasayı hareketlendirmesidir. Herkesin bekleme durumuna geçmesi en büyük sıkıntıdır. Bu yüzden milli seferberlik diyorum. Benim dediğim milli seferberlik eline silah al çık değil. Milli seferberlik budur.

‘NEREDE ZENGİN BATI?’

* Terörle mücadelemizde bakın bunca harcalamalarımız oluyor. Kolay değil, az para gitmiyor. Mültecilerle ilgili harcama sadece 20 milyar dolar. Basit rakam değil. Nerede Batı, hani zengin Batı nerede? Hani insan hakları. Lafa gelince bakıyorsunuz hemen şöyle bir tane hayvancık petrol yığınları arasına düşünce dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Akdeniz’de Ege’de ölen sayısı milyon oldu. Mülteciler konseyi açıklama yaptı. Açıklama yapsa ne olur. Botların içinde botlar şişleniyor o insanlar ölüyor. AB’nin Türkiye’ye verdiği söz var; 3 milyar euro vereceğiz. 677 milyon dolar. Bize vermiyor. Nerede, yok. Bizden fazla gayri safi milli hasılaları. Bunların insanlık, ezilen, mağdur diye dertleri yok. Bu dert bizde var.

‘BİZ YENİ DEVLETİN KURULMASINA MÜSADE ETMEYECEĞİZ’

* Biri çıkmış parlamentoda bize ne dünyadan diyor. Gaziantep, Kilis’te vatandaşlarımız ölüyor. o güne kadar sabretmişiz. O gün dedik ki duramayız. Biz şimdi gireceğiz. Ve ilk adımı attık, girdik. Celabrus’tan başladık. Sonra güneye doğru gideceğiz, dedik. Akıl vermeye başladılar, ne işimiz var dediler. Bizim için tehdit buralar. Bu hallolmaz Gaziantep, Kilis, Urfa her zaman tehditte. Dertleri Kuzey Suriye’de yeni devlet kurmak, biz böyle bir devletin kurulmasına müsaade etmeyeceğiz. Şehitlerimiz canımızı yakıyor ama bir toprağın vatan olması için şehide gaziye ihtiyacı var.

‘ÖNCELİKLE KENDİ COĞRAFYAMIZDA SÖZ SAHİBİ OLMALIYIZ’

* Son 2 yıldır küresel ticaret hacmi ya daralıyor, ya da küçük bir artışla devam ediyor. Ekonomide son dönemde bir durgunluk olduğunu görüyoruz. Bir kısmı siyasi hesaplaşma ise bir diğer kısmı küresel ekonomideki sıkıntıların yansımasıdır. İhracatımız düştüğü için üzüntülüyüz.

Devlet ve özel sektörü işbirliği ile dış ticaretimizin yapısını değiştireceğimize inanıyorum. Değişim ihtiyacımız var. Körfez, Balkanlar ve Kuzey Afrika’da bizim ürünlerimizle dolu değilse bir yerlerde yanlış yapıyoruz demektir. Buralara özellikle tabii bizim sosyal, kültürel, ticari bütünleşme alanlarımız olduğundan yüklenmemiz lazım. Öncelikle kendi coğrafyamızda söz sahibi olmalıyız. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 5 Yorum )

 • asç ;

  O diyor Rabbimiz de demiş mi?
  Rabbimizin dediği olur zalimlerin ve zulme sesiz dilsiz şeytanlarin dediği değil
  Adalet gelecek Kürtler de insani haklarına kavuşacak zalimlar ve münafıklar de alçakça yenılecekler

  24.12.2016 11:53 am
 • MALCOLM-XX ;

  ‘ÖNCELİKLE KENDİ COĞRAFYAMIZDA SÖZ SAHİBİ OLMALIYIZ’

  * Son 2 yıldır küresel ticaret hacmi ya daralıyor, ya da küçük bir artışla devam ediyor. Ekonomide son dönemde bir durgunluk olduğunu görüyoruz. Bir kısmı siyasi hesaplaşma ise bir diğer kısmı küresel ekonomideki sıkıntıların yansımasıdır. İhracatımız düştüğü için üzüntülüyüz.

  Devlet ve özel sektörü işbirliği ile dış ticaretimizin yapısını değiştireceğimize inanıyorum. Değişim ihtiyacımız var. Körfez, Balkanlar ve Kuzey Afrika’da bizim ürünlerimizle dolu değilse bir yerlerde yanlış yapıyoruz demektir. Buralara özellikle tabii bizim sosyal, kültürel, ticari bütünleşme alanlarımız olduğundan yüklenmemiz lazım. Öncelikle kendi coğrafyamızda söz sahibi olmalıyız.

  Dolar Güne 3.50 Seviyesinin Üzerinde Başladı
  Yaklaşan yeni yıl ve Noel tatillerinin etkisiyle hacimsiz seyrin sürmesi beklenirken dolar/TL, güne 3,50 seviyesinin üzerinde başladı.
  ———-
  DİREKT KARDEŞİM EVET DİREKT DOLAR’IN TÜRKİYE İÇ PİYASASINDAKİ KULLANIMI KESİNLİKLE HEMEN YASAKLANMALI VE TÜM TÜRK KİŞİ VE KURUMLARI, ŞU ANDAN İTİBAREN MEVCUT DOLARLARININ TAMAMINI, HEMEN BOZDURMALARI GEREKTİĞİNİ, HEMEN TL.’YE ÇEVİRMELERİNİ, ONU DA KARSIZ BULUYORLARSA ALTIN ALMALARINI YA DA KARLI DEVLET TAHVİLİNE YATIRMALARINI, AKSİ TAKDİRDE BU DOLARLARINI TÜRKİYE’DE KULLANMA İMKANLARI KALMAYACAĞINI AÇIKLAMALIDIR HÜKUMET !!!… VATANINI SEVEN SEVMEYEN BELLİ OLSUN !!!… DEVLET, DERHAL MERKEZ BANKASI MATBAALARINI HAREKETE GEÇİRSİN VE ÜRETKEN YATIRIMLARI, BU YOLLA KAMU- ÖZEL ORTAKLIĞINI TEŞVİK EDEREK YA DA DİREKT ÜRETİME YÖNELİK YATIRIMLARI BU YOLLA FİNANSE EDEREK; ‘YAP İŞLET DEVRET MODELİ’ Nİ HAREKETE GEÇİREREK VE İŞÇİLERİ, BU YATIRIMLARA ORTAK EDİLMİŞ BU ÖZEL SEKTÖR YAPILANMALARINA DEVREDİLMELİDİR !!!…
  EMİSYON HACMİNİN ARTIRILMASINA YALNIZCA BU ÜRETKEN YATIRIM NEDENİYLE BAŞVURMALI VE KISA SÜREDE DE GERÇEKÇİ FİNANSAL YAPIYA GEÇMELİDİR DEVLET YA DA HÜKUMET !!!…

  24.12.2016 12:21 pm
 • Ebu hüseyin ;

  Ekonomi büyür, adil bir şekilde Barışçıl bir ortamda. Yada kaos ortamında belirli bir elit icin.
  O zaman hükümet kime hizmet ettiğini net belirlemesi gerekir. Dünya patronlarinami? Yoksa Bolgesel halk çıkarlarına mi?
  Bu ise kendini iç ve dis politiklarada gösterir.
  Bizlerin savaşa karşı politikamız Dünya patronları tarafından kabul görmez fakat bizim buna rağmen bolgede barış getirecek hertürlü adımı atmamiz şart.
  Bizi bölgede kışkırtip insanlar arasinda kin ve nefret tohumu ektiren dünya patronlarina karşı bolge ülkeleri ile birlik ve beraberlik paktlari ile karşı koyabilirz.
  Bencillik, kibir, cahilik üzeri düşmanca hareketlerimiz bölgede istenen olmasına fırsat verecektir.
  O ise bölünmek, parçalanmak ve KAN.
  Burdan hukumetimize sesleniyorum.
  Bölgemizde şartsız bir Acil barışa ihtiyaç var.

  24.12.2016 1:42 pm
 • MALCOLM-XX ;

  BAKALIM, GÖRELİM, TAKDİR VE TEŞEKKÜR AKABİNDEN GELSİN İNŞAALLAH !!!…

  Valiler her ay muhtarlardan ‘rapor’ alıp bakanlığa gönderecek

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son muhtarlar toplantısında ‘bildiklerinizi hemen aktarın’ talimatının ardından İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Bakan Süleyman Soylu 81 ilin valisine, muhtarlarla her ay düzenli olarak toplanması talimatı verdi. Soylu’nun genelgesine göre, muhtarlar ayda iki kere toplantıya alınacak.

  Soylu, valilerin başkanlığında, kaymakamlar, il idare şube başkanları ile toplumun farklı kesimlerinin katıldığı düzenli toplantıların yapılmasını, toplantıların da ‘basına kapalı’ olmasını istedi.

  —————–

  BU BAĞLAMDA toplumun farklı kesimlerinin katıldığı TOPLANTILAR KONUSUNDA HÜKUMETİN GERÇEKTEN YILLARCA İHMAL EDİLMİŞ GARİBAN ALEVİ KÖYLERİNİN KANGRENLENMİŞ SORUNLARIYLA SAMİMİ BİR YAKLAŞIMLA İLGİLENİP İLGİLENMEDİĞİNİN, MUHTARLARIN DİNLENİP, DİNLENİLMEDİĞİNİ VE HAKİKATEN ÇÖZÜMLER ÜRETİLİP ÜRETİLMEDİĞİ KONULARININ CİDDİ TAKİPÇİLERİ OLACAĞIZ VE BURADAN DA BU TOPLANTILARIN SOMUT SONUÇLARINI SAYGIDEĞER HALKIMIZLA PAYLAŞACAĞIZ İNŞAALLAH BU HAYIRLI VESİLEYLE !!!…

  24.12.2016 5:43 pm
 • MALCOLM-XX ;

  İslamoğlu İmam Hatipleri hedef yaptı: IŞİD’çi yetiştiriyor
  İlahiyatçı Mustafa İslamoğlu İmam Hatipler ve İlahiyatları terör örgütü IŞİD’e eleman yetiştiren kurumlar olarak tanımladı.

  İslamoğlu’nun, twitter hesabından yaptığı “İmam-Hatip ve İlahiyat müfredatı değiştirilmedikçe bu memlekette geleceğin ışidçileri yetişmeye devam edecektir”​ açıklaması büyük tepki çekti.

  —————-

  BU ZATI DİKKATE ALMAK GEREKMEKTEDİR; ÇÜNKÜ,

  BAKINIZ TÜRKİYE YEPYENİ VE POZİTİF YÖNLÜ ÜLKE İÇİ/BÖLGE VE DÜNYA BARIŞINA YÖNELMİŞ DURUMDADIR VE BU BAĞLAMDA AK PARTİ HÜKUMETİ, BÖLGEMİZİN GÜÇLÜ ANTİ EMPERYAL DEVLETLERİYLE KADER BİRLİĞİNE GİTMEKTE OLDUĞUNU DEKLARE EDEN MUTABAKAT ZAPTINI İMZA ALTINA ALMIŞ VE DOSDOĞRU HAYIRLI BARIŞÇI HEDEFE DE KARARLI SAĞLAM ADIMLARLA İLERLEMEKTEDİR ! TABİİ Kİ BU ADIMLARINDA TÖKEZLEMEMESİ İÇİN ELBETTEKİ BU ADIMLARIN ALT YAPISININ DA REVİZE EDİLİP, YENİ ÜLKE VE BÖLGE ŞARTLARINA UYGUN OLARAK DİZAYNI GEREKLİ OLACAKTIR ŞÜPHESİZ ! iMAM HATİP OKULLARI MÜFRADATI VE MEVCUT KADROLARI DA, TIPKI DİYANET KADRO VE MÜFREDATI GİBİ BU YENİ TEVHİDİ KARDEŞLİK ŞARTLARINA UYGUN OLARAK GÖZDEN GEÇİRİLMELİ, Şİİ-SÜNNİ-ALEVİ KARDEŞLİĞİNİ YANİ İSLAMİ TEVHİDİN ALT YAPISINI OLUŞTURACAK ŞEKİLDE GÖZDEN GEÇİRİLMESİ GEREKİR ŞÜPHESİZ BU TÜRKİYE İÇİN OLDUĞU KADAR İRAN İÇİN DE TARTIŞMASIZ GEÇERLİDİR ELBETTE Kİ !…

  SANIYORUM İRAN İSLAM DEVLETİ BU DOĞRULTUDA BÜYÜK MESAFELER KATETMEKTE GÖRÜNMEKTEDİR !

  SONUÇTA TÜRKİYE-İRAN HALKLARI VE TEVHİDİ İSLAM BARIŞÇILIĞI KAZANACAKTIR ŞÜPHESİZ ALLAH’IN BÜYÜK DESTEK VE YARDIMLARIYLA ELHAMDÜLİLLAH !!!…

  24.12.2016 7:32 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER