RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

YPG Militan Topluyor, ABD Maaşları Ödüyor

PYD’nin silahlı kanadı YPG’nin, elinde bulundurduğu Suriye’nin kuzeyindeki bölgeler dışında savaşacak, maaşlı gönüllülerden oluşan yeni birlikler kuracağı ileri sürüldü.

YPG Militan Topluyor, ABD Maaşları Ödüyor
10.02.2017 © RAST HABER

 

BasNews’in haberine göre YPG’nin saflarına alacağı gönüllü savaşçılara imzalattığı sözleşmede, ‘Suriye’nin herhangi bir coğrafyasında savaşmaya hazır olma’ şartı göze çarpıyor. YPG’ye katılacak gönüllülerin kişisel bilgilerinin yer aldığı sözleşmede ayrıca, aylık 200 dolar maaş verileceği ve maaşın miktarının artırılacağı belirtiliyor. Sözleşmeye göre katılacak savaşçıların 18 yaşından küçük, 35 yaşından büyük olmaması gerekiyor. 28 ay YPG saflarında sürekli savaşma şartı konulan sözleşmede ayrıca, 12 yıl kesintisiz savaşacak kişiler emekli olabilecek. PYD’li bir yetkili, sözleşmede geçen 200 doların ABD tarafından ödeneceğini kaydetti. Söz konusu PYD yetkilisi, kurulan birliklerin eğitim ve askeri teçhizatının da ABD tarafından karşılanacağını ifade etti.

aydınlık

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 2 Yorum )

 • asç ;

  Şeytan fitnesidir hepsi ile oynuyor
  Silahını satıyor bölgenin servetını yağmalıyor
  Kimse kendini temiz çıkarmasın hiç kimse tertemiz değil hepsi fitnenin ortakları hepsi insan onurune yakışan bir medeniyet tezi ortaya atmamiş.
  Allahumme accililferec
  Allahumme selli ala muhammed ve ala ali muhammed
  Allahumme accilferecehum eşşerif

  10.02.2017 3:41 pm
 • bahadır yuksel ;

  eh ha işid ha ypg hiçbir fark yok aralarında ikiside israil ve abdenin askeri…ne mutlu ümmeti muhammed olanlara ve ehli beyt sevdalılarına ne mutlu

  10.02.2017 10:21 pm
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER