RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

‘Yunanistan İşgal Ettiği 18 Adayı Silah Deposu Haline Getirdi’

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım, Türkiye’ye ait olan ve Yunanistan tarafından işgal edilen 18 adanın “Silah deposu ve karakol” haline getirildiğini iddia etti.

‘Yunanistan İşgal Ettiği 18 Adayı Silah Deposu Haline Getirdi’
01.02.2017 © RAST HABER

Kardak krizinin 21. yıl dönümünde Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım Sözcü’den Başak Kaya’ya önemli açıklamalar yaptı. Yalım, Türkiye’ye ait olan ve Yunanistan tarafından işgal edilen Ege’deki 18 adanın “Silah deposu” haline getirildiğini ifade etti. Yalım, Kardak krizi sırasında düşen Yunan helikopterinde hayatını kaybeden üç Yunan deniz subayı için 29 Ocak 2017’de, Kelemez (Kalimnos – Kilimli) adasında anma töreni yapıldığını da açıkladı. Yalım şunları söyledi:

BİZ İÇERİ ATIYORUZ

Yunanistan, Kardak krizinde görev alan subaylar için her sene geniş katılımlı anma törenleri düzenliyor.

Bizim Kardak kahramanı SAT komandolarının ise başına gelmeyen kalmadı. Poyrazköy mevkiinde kazılar yapılırken Erdoğan, “Allah aşkına günlerdir çukurlardan çıkarılan bu bombalar, silahlar, haritalar neyin nesi?” diyordu. Kardak kahramanları subaylarımız, Poyrazköy, Balyoz gibi kumpas davalarında içeri tıkılıp tutsak edildi.

11umiyyalim15cm11.jpg

ADALAR SİLAH DEPOSU

11umiyyalim15cm22.jpg

KELEMEZ’E MÜHİMMAT YIĞILDI

Kardak kayalıklarının hemen arkasında, bizim Büyükada büyüklüğündeki Kelemez adası var. Oraya Yunan askerleri ile birlikte top ve uçaksavar gibi ağır silahlar yerleştirildi, mühimmat yığıldı. Yunanistan’ın Türkiye’ye karşı yapacağı bir harekat için ileri karakol oldu. 1996’da Kardak için bütün dünyayı ayağa kaldırırken, şimdi Kardak kayalıklarının hemen arkasında ve 6 millik Türk karasuları içinde olan adada olup bitenlere seyirciyiz.

ajanslar

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER