RAST HABER- Sondakika İslami haber RASTMEDYA RAST YAYINLARI

Bu savaş kimin savaşı?

Bu savaş kimin savaşı?
31.12.2016 © RAST HABER

Türkiye, El Bab’ta IŞİD’e karşı verdiği savaşta yalnız bırakıldığını söylüyor. Erdoğan “Koalisyon güçleri sonuna kadar yanınızdayız diyorlardı. Ortadan kayboldular, sözlerini tutmadılar” diyor.

Evet, gerçekten yapayalnızız! “Bu yalnızlığın siyasi ve stratejik sorumları kimlerdir” sorusunu ayrıca cevaplandırırız ama gerçek bu, yapayalnızız.

Yanımızda, zoru görünce ve mermi sesi duyunca tabanları yağlayarak kaçan ÖSO elamanlarından başka kimse yok.

Musul’u IŞİD’ten kurtarmak için kurulan uluslararası koalisyondaki batılı güçler, cephe gerisinde kalarak ön saflara Irak askerlerini sürdüler ve Irak ordusu ‘binlerce kayıp vererek’ savaşa ara vermek zorunda kaldı.

Batılı güçlerin zayiatı ‘sıfırdı!’

Onlar sadece Musul’un kurtuluşundan sonraki ‘petrol paylaşımı’ için cephe gerisinden ‘viski yudumlayarak’ savaşa iştirak ediyorlardı. Batı dünyasının Ortadoğu’ya Arap Baharı getirme planı sonrası bu coğrafyada oluşan derin ve önlenemez kaosa karşı bakışı netti.

Ve bu bakışı, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg şöyle özetleyecekti: “Biz, Müslümanlar için savaşmayız. Bu savaşta Müslümanlar ön cephede… Bu mücadeleyi onlar için yürütemeyiz.” (8 Aralık 2015, Yeni Mesaj)

Daha önce bu köşede yazdık, tekrarlayalım:

“Adam diyor ki Müslüman Müslümanı öldürüyor, bana ne? Ben, neden risk alayım!?

Bu küstah Batı mantığı, her zaman kendi menfaati için adım atar,  her zaman kendi menfaati için savaşır. Şu an itibariyle, IŞİD’e karşı karadan savaşacak birlik göndermeyeceklerini, Müslümanların birbirini öldürdükleri savaşta risk almayacaklarını ilan ediyor.

Oysa bu pis savaşın doğmasının baş sorumlularının kendileri olduğunu kamufle ediyor.

Adına Arap Baharı denilen ve İslam dünyasını hizaya çekme ve yeni sömürge düzeninde şekil verme projesinin yürürlüğe girmesinden sonra Mısır, Yemen, Libya, Suriye gibi İslam ülkeleri perişan oldu.

Arap Baharı masalıyla Suriye?de yüzlerce çete, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) adı altında örgütlendirildi. Rejime isyan ettiler. Batı dünyası bu çetelere yıllardan beri her türlü silah ve mühimmatı verdi. IŞİD gibi başlangıçta ÖSO çatısında olan onlarca örgüt, bu çatıdan ayrılarak ayrı bir terör grubu oluşturdu. Ellerinde ise ABD’den ve Batı ülkelerinden gelen silahlar vardı.

IŞİD, o silahlarla birlikte Suriye ve Irak’ı kana buladı. Müslüman kıyımına girişti.

IŞİD’in bu noktaya gelmesine sebep olanlar ise şimdi pis pis sırıtarak Biz bu savaşta ‘yok’uz. Bu savaş, Müslümanların kendi arasındaki savaş” diyorlar.

Oysa yeni bilgiler IŞİD’in kuruluşu ile ilgili çok önemli verileri ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz yıl birçok yabancı haber ajansında yayınlanan haber şöyle:

Gizli bilgileri sızdırdığı için kaçarak Rusya’ya sığınan ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve ABD Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) eski çalışanı Edward Snowden’in iddiasına göre ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratları dünyadaki bütün terör örgütlerini ‘eşek arısı yuvası’ adlı bir strateji ile bir araya getirmeye çalışıyorlar.

IŞİD’in bölgede İsrail’in güvenliğini tesis ettiğini söyleyen Snowden’e göre ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratları dünyadaki bütün terörü ‘eşek arısı yuvası’ adlı bir strateji ile bir araya getirmeye çalışıyor. Snowden, İsrail’i korumak için, Ortadoğu’da İsrail’e karşı olan grupların kendi içlerinde savaştırıldığını da ileri sürdü.

IŞİD Lideri Ebubekir El Bağdadi’nin bir yıl boyunca MOSSAD tarafından yoğun bir askeri eğitim, dini kurslar ve konuşma becerisi kursları aldığı iddia edilmişti. Ayrıca Bağdadi’nin Washington’daki bir görüşmede eski senatör John McCain ile aynı fotoğraf karesinde yer aldığı ileri sürülmüştü.?

Yani NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, kendi ellerinde büyüyüp Ortadoğu’ya bırakılan illegal örgütlerin akıttığı Müslüman kanının üzerinden gerçekleri açıkça gizliyor.” (Yeni Mesaj, 11 Aralık 2015)

Erdoğan “bize söz verdiler, sözlerini tutmadılar, bizi yalnız bıraktılar” diyor ama bunun sebebi Stoltenberg’in açıklamasından belli zaten: “Biz Müslümanlar için savaşmayız!”

Ortadoğu’yu kana bulayan bu örgütlere her türlü desteği verip, sonrasında ortaya çıkan dehşet tablosu karşısında “Bu savaş Müslümanların savaşı, biz karışmayız” diyen baş şeytanlar için, bir kutsal hatırlatmada bulunalım: “Ey inananlar, Yahudilerle Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar, birbirlerinin dostudur ve sizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki o da, onlardandır. Şüphe yok ki Allah, zalim olan kavmi doğru yola sevk etmez.” (Maide/ 51)

yenimesaj

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER